REKLAMA

Australia: terroryści w więzieniach nawet po odsiedzeniu wyroku

2016-12-01 11:00
publikacja
2016-12-01 11:00
Australia: terroryści w więzieniach nawet po odsiedzeniu wyroku
Australia: terroryści w więzieniach nawet po odsiedzeniu wyroku
fot. sxc / / SXC

Australijski parlament uchwalił w czwartek ustawę umożliwiającą bezterminowe przetrzymywanie w więzieniach osób skazanych za terroryzm po odsiedzeniu przez nich kar. O tym, czy stanowią oni nadal zagrożenie dla społeczeństwa, ma decydować Sąd Najwyższy,

Rząd centroprawicowego premiera Malcolma Turnbulla chce w ten sposób wzmocnić arsenał środków służących walce z terroryzmem.

Ustawa przewiduje, że nie później niż 12 miesięcy przed końcem wyroku prokurator generalny ma prawo złożyć do sądu wniosek o bezterminowe dalsze przetrzymywanie w więzieniu skazanego terrorysty. Decyzję ma podejmować Sąd Najwyższy, kierując się tym, jak duże niebezpieczeństwo dana osoba stanowiłaby na wolności.

Podobne przepisy obowiązują już w niektórych australijskich stanach w odniesieniu do sprawców przestępstw seksualnych lub z użyciem przemocy.

"Ta ustawa wzmacnia możliwości naszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, by kontynuować pozbawienie wolności kogoś, kto może popełnić poważne przestępstwo terrorystyczne i nie został zresocjalizowany" - powiedział minister sprawiedliwości Michael Keenan.

Dodał, że od czasu podwyższenia alertu terrorystycznego we wrześniu 2014 roku, w Australii 55 osobom postawiono zarzuty związane z terroryzmem. Doszło w tym czasie do czterech zamachów, a jedenaście zostało udaremnionych - poinformował minister. (PAP)

kot/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Blu
Decyzje jakie podejmuje Australia w kwestii uchodźców (terrorystów) świadczą ze chyba jako nieliczne państwo na świecie nie zostało skażone lewackim wirusem poprawności politycznej, to państwo dba o Australijczyków, zazdroszczę im. Choć póki co w Polsce nie jest pod tym względem najgorzej, ale Unia to koszmar....
~Dawid
Australia to jeden z niewielu rozsądnie działających panstw. Od wielu lat panuje tam normalność, reformy gospodarcze zapewniły finansowa stabilizację I optymalny dobrobyt. Prawo jest ważniejsze od doktryn religijnych, które powinny być jedynie wyznacznikiem dla tego który je wyznaje. Państwo tworzy zasadne podstawy funkcjonowania Australia to jeden z niewielu rozsądnie działających panstw. Od wielu lat panuje tam normalność, reformy gospodarcze zapewniły finansowa stabilizację I optymalny dobrobyt. Prawo jest ważniejsze od doktryn religijnych, które powinny być jedynie wyznacznikiem dla tego który je wyznaje. Państwo tworzy zasadne podstawy funkcjonowania jednostki w ramach spoleczenstwa., skoro jesteś elementem społeczeństwa I czerpiesz z tego korzyści, masz również obowiązki I nakazy. Amerykanie znecali się nad terrorystami, Australijczycy badają w każdym przypadku jak duzym są zagrozeniem. Jako Polak muszę zakończyć naszym słynnym "gdyby", gdyby nie te upały :)

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki