REKLAMA

Australia skarży Volkswagena

2016-09-01 08:01
publikacja
2016-09-01 08:01

Australia będzie się sądzić z gigantem motoryzacji - firmą Volkswagen. Chodzi o oszustwa dotyczące emisji spalin.

fot. REUTERS/Luke MacGregor/Files / / FORUM

Australia to kolejny kraj, który ma pretensje dotyczące celowego zaniżania wskaźników emisji szkodliwych substancji przez samochody. Volkswagen w zeszłym roku przyznał, że na całym świecie sprzedał 11 milionów aut z oprogramowaniem, które fałszowało pomiary emisji.

Regulacje dotyczące dopuszczalnej emisji spalin są niemal takie same, jak te obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Media donoszą, że może to kosztować niemiecki koncern kolejne miliardy euro. Tym bardziej, że w Sydney złożono już w listopadzie pozew zbiorowy klientów.

Według Australijskiej Komisji Konkurencji i Konsumentów, w kraju sprzedano 57 tysięcy takich samochodów - golfów, passatów czy polo. Firma może spodziewać się kar finansowych i obowiązku skorygowania fałszywych reklam.

Volkswagen od lutego prowadzi postępowanie naprawcze. Wtedy rozesłał listy do właścicieli 8694 samochodów, w których dokonano przekrętu, z informacją o konieczności stawienia się w punkcie serwisowym w celu korekty działania pojazdu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Rafał Motriuk/Siekaj/MG

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~ola
Polska tego nie zrobi , ponieważ kolonia nie zaskarży metropolii.
~to_ja
Czas na branie przykładu z Korei..całkowity zakaz oszusta !
~bandit
kiedy POLSKA???? Kiedy nasz rząd pokaże dbałość o obywatela??? Kiedy przestaniemy bać się najwszych oszustów i złodziei europy - niemców?????
~zez
A w Europie ciągle cisza... VW jest niemiecki, więc ukarać go "się nie da". Zadba o to sama Merkel, która przy każdej innej okazji mówi o "solidarności europejskiej"

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki