REKLAMA

Atak chińskiego Allegro

2017-10-30 04:15
publikacja
2017-10-30 04:15

Umowa AliExpress z PayU może zmienić krajobraz internetowych zakupów w Polsce - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

W tym roku wielu Polaków może kupić prezenty gwiazdkowe w Chinach. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", PayU - internetowy system płatności, z którego korzystają miliony Polaków - podpisał umowę z chińskim serwisem AliExpress. Usługa właśnie rusza. Pozwoli realizować płatności za pośrednictwem serwisu.

Jak czytamy w gazecie, do tej pory dla wielu kupujących za granicą barierą były właśnie metody płatności. "Rz" zauważa, że szybkie przelewy internetowe to polski wynalazek i tylko u nas są tak popularne. 62 proc. rodzimych e-konsumentów uważa je za najbardziej zachęcające do kupowania online. Na Zachodzie płaci się kartą kredytową. U nas to wciąż mało popularne rozwiązanie.

"Wybór Polski jako pierwszego rynku, na którym rozpoczynamy współpracę z chińskim serwisem, był naturalny dla obu stron" - mówi, cytowany przez "Rz", Mario Shiliashki, prezes PayU na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Tanie zakupy z Chin - nie tylko AliExpress. Sprawdzamy inne portale

Osoby zainteresowane zakupami z Chin powinny znać alternatywy najpopularniejszego dla Polaków serwisu Aliexpress.com. Wśród nich można spotkać te, które oferują na dany produkt niższą cenę lub zapewniają szerszy asortyment w interesujących konsumentów kategoriach zakupowych. Gdzie indziej warto robić tanie zakupy z Chin?

agzi/ js/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
hball30
Ruszył też ochoczo fiskus przy pomocy UC i teraz mało co nie przechodzi kontroli celnej ze skutkiem : wielu opłat: przykładowo opłata vat 249 pln plus ponad 16 pln innych opłat za pobranie i przekazanie tychże,to ponad 4$ ,a ja nigdy tyle nie zapłaciłem za przesyłkę z Chin! Tak,żę zapał zakupowy szybko ostygnie polany Ruszył też ochoczo fiskus przy pomocy UC i teraz mało co nie przechodzi kontroli celnej ze skutkiem : wielu opłat: przykładowo opłata vat 249 pln plus ponad 16 pln innych opłat za pobranie i przekazanie tychże,to ponad 4$ ,a ja nigdy tyle nie zapłaciłem za przesyłkę z Chin! Tak,żę zapał zakupowy szybko ostygnie polany takim " sosem" i owienięty w vaty i inne "łaty",a można było by zarabiać inaczej ,na obrocie ,wprowadzjąć małe opłaty na wszystko a niech tam,ale jak sie dowala to klient się wystraszy ,wieść idzie do sieci i będzie "klapa"-taki efekt polityki na "chwylem obecnom"....Ach Polska nigdy handlem nie stała i nic dziwnego.
hball30
Ps : Chiny też już nie są aż takie tanie ,jakość i ceny tam także rosną ale warto zachowac dobre relacje ,bo to najwiekszy producent i rynek z bytu takżę -ale co tam oczyć Minnistrów -oni powinni TO WIEDZIEĆ !!!
niepelnosprawny_org
jeszcze z innymi popularnym zawrzyjcie umowe, banggood gearbest tomtop..
niepelnosprawny_org
jeszcze jedno, jakie prowizje, czy co? przelicznik?..

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki