Tanie zakupy z Chin - nie tylko AliExpress. Sprawdzamy inne portale

redaktor Bankier.pl

Osoby zainteresowane zakupami z Chin powinny znać alternatywy najpopularniejszego dla Polaków serwisu Aliexpress.com. Wśród nich można spotkać te, które oferują na dany produkt niższą cenę lub zapewniają szerszy asortyment w interesujących konsumentów kategoriach zakupowych. Gdzie indziej warto robić tanie zakupy z Chin?

Według ostatnio opublikowanego raportu Gemiusa „E-commerce w Polsce 2017” najlepiej rozpoznawalną marką spośród wszystkich polskich e-serwisów jest Allegro, wśród serwisów zagranicznych – Aliexpress. Chiński gigant wymieniany był spontanicznie przez 7 proc. respondentów i choć jest to niewielki odsetek, to jednak częściej wskazywany niż takie serwisy, jak Amazon (4 proc.), Empik (3 proc.), Otomoto czy Gratka (po 2 proc.).

Na Aliexpress.com nie kończą się opcje tanich zakupów w sieci. Gdzie indziej możemy się udać po szerszy wybór np. elektroniki albo po wysyłkę z magazynu znajdującego się w Europie? W związku z rosnącą popularnością chińskiej alternatywy dla Allegro, prezentujemy inne serwisy specjalizujące się w niedrogim asortymencie i darmowej przesyłce.  

(fot. stevanovicigor / YAY Foto)

Banggood.com

Serwis Banggood jest chwalony przez internautów za szybką wysyłkę i dobry kontakt ze sprzedającym. Warto skorzystać z aplikacji mobilnej, ponieważ otrzymujemy na start 10 proc. rabatu. Na portalu jest duży wybór modeli zdalnie sterowanych i akcesoriów RC.

 • Polska wersja językowa: nie
 • Przyjmowane metody płatności: karta kredytowa, Pay Pal
 • Koszty wysyłki: od 0 zł
 • Czas wysyłki: zależy od aukcji, standardowo od 7 do 25 dni roboczych
 • Zwrot: towar można zwrócić w ciągu 3 dni po otrzymaniu przesyłki, o ile była możliwa opcja jej śledzenia lub w ciągu 30 dni w przypadku przesyłek nierejestrowanych
 • Dodatkowe zalety serwisu: możliwość wyboru magazynu (Europa lub Chiny), w przypadku konieczności zapłaty cła serwis zwróci jego koszt

GearBest.com

Gerbest można nazwać liderem wśród sklepów specjalizujących się w elektronice. W dodatku serwis przygotował specjalną ofertę dla klientów z Polski i co jakiś czas oferuje promocje im dedykowane. Od niedawna funkcjonuje również magazyn w Polsce, co usprawnia cały proces zakupowy, a wśród płatności możemy odnaleźć opcję Przelewy24. Ciekawą funkcją jest zakładka Q&A w opisie produktu, gdzie można zadać pytanie sprzedającemu, który publicznie na nie odpowiada.

 • Polska wersja językowa: nie
 • Przyjmowane metody płatności: Przelewy24, PayPal, karta kredytowa
 • Koszty wysyłki: od 0 zł
 • Czas wysyłki: przy każdej aukcji w zakładce „Shipping” można sprawdzić średni czas dostawy, przeważnie wynosi on 15-30 dni roboczych
 • Zwrot: wadliwy towar można zwrócić ciągu 7 dni od otrzymania przesyłki, a serwis pokryje koszty ponownej wysyłki. Dodatkowo towar, który pod jakimkolwiek względem nie spełnił oczekiwań, można zwrócić przez 30 dni, jednak to kupujący pokrywa koszty wysyłki
 • Reklamacja: serwis oferuje rok gwarancji, w ciągu którego produkt może być naprawiany maksymalnie 3 razy
 • Dodatkowe informacje: serwis specjalizuje się w elektronice – sprzedaje przede wszystkim telefony komórkowe, tablety, akcesoria mobilne, odtwarzacze, słuchawki, kamery.
(www.gearbest.com)

Zapals.com

Zapals to sklep internetowy z biurami w Australii, Hong Kongu i w Chinach. Najciekawszą funkcją serwisu jest możliwość kupna produktów za zero złotych – kupujący pokrywa jedynie koszty wysyłki. Portal gwarantuje 30 dni na zwrot produktu, a na każdej aukcji jest możliwość przejścia w zakładkę wyjaśniającą dedykowane dla wybranego produktu warunki reklamacji.

 • Polska wersja językowa: tak (możliwość tłumaczenia strony przez Google)
 • Przyjmowane metody płatności: karta kredytowa, Pay Pal
 • Koszty wysyłki: od 0 zł (obowiązkowo dla produktów ważących mniej niż 100 g)
 • Czas wysyłki: zależy od aukcji, standardowo od 7 do 20 dni roboczych
 • Zwrot: towar można zwrócić w ciągu 30 dni, jednak koszty przesyłki pokrywa kupujący. W przypadku towaru uszkodzonego lub niesprawnego – te koszty pokrywa sprzedawca

TomTop.com

Jedną z podstawowych zalet serwisu jest możliwość wyboru magazynu, jednak należy mieć na uwadze, że w przypadku wskazania magazynu na terenie Europy, można spotkać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty za wysyłkę. TomTop posiada aplikację mobilną, gdzie można spotkać się z niższymi cenami niż te prezentowane na stronie internetowej. Dodatkowo serwis Refunder oferuje zwrot 4,5 proc. wartości zakupów.

(www.tomtop.com)
 • Polska wersja językowa: tak (aczkolwiek podobnie jak z polską wersją Aliexpress, tłumaczenie jest niedokładne i może wprowadzać w błąd)
 • Przyjmowane metody płatności: karta kredytowa, Pay Pal, Western Union,
 • Koszty wysyłki: od 0 zł
 • Czas wysyłki: od 7 do 15 dni roboczych
 • Zwrot: możliwy w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki, produkty objęte są 12-miesięczną gwarancję
 • Dodatkowe zalety serwisu: podobnie jak w przypadku Aliexpress, wiele firm oferuje kilkuprocentowy cashback

LightInTheBox.com

LightInTheBox posiada swoje centra wysyłkowe również w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodatkową zaletą serwisu jest rabat na kolejne zakupy, którego otrzymuje się za każdy nabyty produkt. Co ciekawe, serwis oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia od należności celno-podatkowych.

 • Polska wersja językowa: tak
 • Przyjmowane metody płatności: karta kredytowa, Pay Pal, Western Union,
 • Koszty wysyłki: od 0 zł w przypadku przesyłek nierejestrowanych i od 1-3 dol. w przypadku przesyłek rejestrowanych
 • Czas wysyłki: od 10 do 20 dni roboczych (przesyłki nierejestrowane) od 10 do 18 dni roboczych (przesyłki rejestrowane)
 • Zwrot: zarówno w przypadku zwrotu produktu bez podania przyczyny i zwrotu z powodu wadliwego produktu, fakt ten należy zgłosić w szczegółach zamówienia na stronie internetowej, a następnie w ciągu 24h skontaktuje się z użytkownikiem biuro obsługi i ustali dalsze procedury

DHgate.com

DHgate to serwis przeznaczony głównie dla klientów biznesowych. Z ofert mogą skorzystać również klienci detaliczni, którzy powinni jednak zwracać uwagę, czy mają możliwość zakupu tylko 1 sztuki towaru.

 • Polska wersja językowa: tak (aczkolwiek podobnie jak z polską wersją Aliexpress, tłumaczenie jest niedokładne i może wprowadzać w błąd)
 • Przyjmowane metody płatności: karta kredytowa, przelewy24
 • Koszty wysyłki: od 0 zł w przypadku przesyłek nierejestrowanych i od 1-3 dol. w przypadku przesyłek rejestrowanych
 • Czas wysyłki: od 10 do 20 dni roboczych (przesyłki nierejestrowane) od 10 do 18 dni roboczych (przesyłki rejestrowane)
 • Zwrot: o ile sprzedawca posiada program ochrony kupujących, to standardowo zwrotu można dokonać do 7 dni od otrzymania towaru, w innych przypadkach należy ten fakt zgłosić do obsługi DHgate.com
 • Dodatkowe zalety serwisu: przejrzysty layout i zasady sporów analogiczne do tych na AliExpresie

Alternatyw dla zakupów na AliExpress jest wiele. Wymienione powyżej to nie wszystkie dostępne sklepy, gdzie można kupić online tanie produkty – w sieci bez trudu odnajdziemy również wiele serwisów specjalizujących się np. w sprzedaży elektroniki. W zestawieniu pojawił się przedstawiciel tej kategorii (ze względu na swoją popularność) – Gearbest – oprócz niego po tanią elektronikę możemy się udać na następujące strony: Cafago.com, Geekbuing.com czy Everbuying.net. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 karbow

Polecam aktywowac bonus na Wish.com i zrobic swoje probne zakupy.Paczki dochodza nawet w 3 tygodnie. http://hdmovies.pl/wish-bonus-free/

! Odpowiedz
2 0 hball30

Pierwsze trzy sewisy moge polecić ,kupuję od kilku lat i rzowijam tanio hobby dzięki nim.NIeraz trzeba zareklamować towar czy sprzedawcę,teraz powstał inny problem i rodzę rozważyć zakupy droższych"okazji".Otóż trzeba się ostanio liczyć z dowaleniem vatu-co dzieję sie notorycznie ,nawet na małe przesyłki ,poza tym dziwne opłaty od opłat i pobrania opłat ( mśrednio 16 pln!!!),to nieraz okażę się ,żę to sie nie opłaca.NIestety ostatnio wyciskają "wodę z kamienia",bo trzeba wykarmić dzieci na pićset i przy okazji próbuję chyba zarżnąć handel z CHRL.A szkoda ,bo to polityka na krótką metę: straci poczta ,ludzie oczywiscie ci najbiednijsi których nie stać by było np na drona u nas za 150,tam kupią za 40-50 pln coś i mają fraję,ale już wisi nad tym grożny cień opłat -zrerszta to było juz kiedys zapowiadane !!!! A po czaie ludzie zapomnieli ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 numizmatyka

Allegro sam sobie dołek kopie i jeszcze trochcce to tylko rozpoznawalny bedzie ale czy ludzie na nik beda zakupy robić to watpię.

! Odpowiedz
8 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 12 waldkowski

Czekam kolejny raz ponad miesiąc za przesyłką z GerBest. Są żałośni. Wolę jednak Aliekspress.

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 4 niepelnosprawny_org

tam jest drogo, długo idzie przesyłka (mimo, iz powiedzieli, ze tezraz szybciej), chyba, e na wybrane jakieś rzeczy telefony, akcesoria, czekać na jakąś okazje, ale tak czy owak, jest nacnie drożej niż kiedyś, na początku to mimo dluzsego oczekiwania opłacało sie...

! Odpowiedz
35 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
21 1 rynkitomojapasja

Dziwi mnie to, że ktoś może skorzystać z częściowego zwrotu kasy i daje łapki w dół. Cashback nie dotyczy tylko zakupów z Chin, ale całego świata np. Amazon, TUI i wiele wiele firm, więc warto pooglądać gdzie idzie zaoszczędzić a dodatkowo otrzymać 10$ na start:)

! Odpowiedz
20 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl