REKLAMA

Arabia Saudyjska zaszczepi nieodpłatnie przeciwko koronawirusowi wszystkich mieszkańców

2020-11-23 19:48
publikacja
2020-11-23 19:48
fot. KAI PFAFFENBACH / FORUM/Reuters

Saudyjskie ministerstwo zdrowia ogłosiło w poniedziałek, że szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Królestwa, a 70 proc. populacji, które nie było narażone na SARS-CoV-2, zostanie zaszczepionych przed końcem 2021 r.

Wiceminister zdrowia Abdullah Assiri w wywiadzie dla saudyjskiej telewizji państwowej nie sprecyzował, która szczepionka zostanie użyta, ale podkreślił, by „była ona dostępna dla wszystkich za darmo”.

Jest to szczególnie istotne w kraju, w którym migranci stanowią ok. 38 proc. mieszkańców i są bardzo często traktowani jako pozbawiona praw tania siła robocza.

Według poniedziałkowych danych od momentu wykrycia pierwszego zakażenia w Arabii Saudyjskiej zarejestrowano ponad 335 tys. przypadków koronawirusa, z czego niemal 6 tys. chorych zmarło.

Ogłoszenie ministerstwa pojawiło się dzień po zakończeniu wirtualnego szczytu państw G20, któremu przewodniczyła Arabia Saudyjska, i który w komunikacie końcowym podkreślił znaczenie dostępu szczepionki przeciwko koronawirusowi dla "wszystkich ludzi" w przystępnych cenach.

Joanna Baczała

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zbyszek_
tam nie bedzie nikt sie patyczkowac , szczepionka albo ukamieniowanie ...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki