REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu

Apple wymieni za darmo baterie w iPhone’ach

2016-11-21 09:17
publikacja
2016-11-21 09:17

Producent smartfonów marki iPhone poinformował o programie darmowych wymian baterii w modelach iPhone 6s. Według doniesień, niektóre urządzenia wyłączały się samoczynnie, co było winą felernych ogniw.

fot. Damir Sagolj / / FORUM

Problem dotyczy niewielu urządzeń, które zostały wyprodukowane w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku – poinformowała wczoraj firma. Apple ucina plotki, jakoby usterka miała wpływ na bezpieczeństwo klientów. Jedynym efektem ubocznym jest niespodziewane wyłączanie się urządzeń - pisze „The Wall Street Journal”.

Uprawniony do wymiany baterii będą wszyscy właściciele urządzeń z numerami seryjnymi odpowiadającymi wspomnianemu wyżej okresowi produkcji. Interwencja Apple jest odpowiedzią na raport Chińskiego Stowarzyszenia Konsumentów, które zgłosiło problem z wyłączającymi się w czasie użytkowania telefonami.

iPhone’y gorsze od smartfonów z Androidem?

W tym samym czasie firma Blancco Technology Group zajmująca się diagnostyką urządzeń mobilnych opublikowała raport, według którego oceniają iPhone’y jako telefony gorsze od konkurencyjnych produktów działających w oparciu o system Android.

Problemy z działaniem odnotowano w ok. 62 proc. urządzeń z systemem iOS. Dla porównania, wskaźnik ten wyniósł 47 proc. dla smartfonów z Androidem. Jako problemy uwzględniano m.in. przegrzewanie się, wyłączanie się aplikacji czy utraty zasięgu. Najgorzej wypadł pod tym względem model iPhone 6.

Po stronie Androida najgorzej wypadł Samsung. Ogółem, dla wszystkich urządzeń z tym systemem, najczęściej wskazywano na problemy z portem USB i szybkim rozładowywaniem się baterii.  

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~dareko
mam problem ze zmywarką Apple , wymienią
~Obserwator
A mnie wyłączyła się pralka wymienią na nową?
~Jabłecznik
Jak masz od Apple to tak.
~lolek
Mózg też masz wielkości jabłka... poproś o wymianę. (jak dla Ciebie na kase chorch w trybie now!)

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki