Apple Watch w ofercie polskiej aplikacji Apple Store

W polskiej aplikacji Apple Store pojawiła się dedykowana podstrona z ofertą Apple Watch. Cena zegarka rozpoczyna się od 1699 zł. Na razie nie można jednak złożyć zamówienia na najnowszy gadżet Apple.

(Easyjet)

W internetowym sklepie Apple oraz na stronach oficjalnych dystrybutorów firmy w Polsce brak na razie informacji na temat oficjalnej daty wprowadzenia inteligentnego zegarka na polski rynek. Eksperci przekonują jednak, że fakt opracowania polskiej strony produktu w oficjalnej aplikacji Apple, wskazuje na bliski czas wprowadzenia zegarka na polski rynek.

Co prawda na polskiej stronie Apple nie ma jeszcze wzmianki o zegarku, ale jeśli uruchomimy aplikację Apple Store, która już od jakiegoś czasu jest dostępna w rodzimym App Store, naszym oczom pokaże się grafika i dedykowana podstrona zegarka w języku polskim - wyjaśnia Maciej Skrzypczak z iMagazine.

Za najtańszy model Sport będzie trzeba zapłacić 1699 zł (koperta 38 mm) i 1949 zł (koperta 42 mm). Ceny Watch ze stali nierdzewnej rozpoczynają się od 2999 zł. Najdroższy model z kopertą z 18-karatowego złota kosztuje od 47 tys. zł.

Co prawda na razie żaden model nie jest dostępny, ale zapewne w niedalekiej przyszłości będzie można kupić go zarówno u Apple, jak i resellerów. Czekamy tylko na watchOS 2 z obsługą języka polskiego oraz polską Siri - dodaje Skrzypczak.

Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty - 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały one wykonane.

Inteligentny zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika, czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Według producenta urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 18 godzin.

Zegarek trafił do sprzedaży 10 kwietnia 2015 r. w niewielkiej grupie krajów, wśród których nie znalazła się Polska. (PAP)

łum/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Marietto

I nie jest wodoodporny!

! Odpowiedz
1 7 ~tin_foil_hat

zbędny śmieć

! Odpowiedz
0 5 ~bolomanolo

mogę kupic ale za góra 100 zł więcej ten badziew nie jest wart

! Odpowiedz
2 1 ~Popis

Czy ja wiem i tak zawsze do spania ściągam zegarek. Gdyby była ladowarka indukcyjna przy łóżku kładłbym go na nią

! Odpowiedz
0 9 ~mirek

"Według producenta urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 18 godzin." Cóż, mnie by to doprowadziło do szału. Na razie pozostanę ze zwykłym zegarkiem. Jednak sam gadżet jest ciekawy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.