REKLAMA

Najlepsze aplikacje mobilne na majówkę

2019-04-29 09:50
publikacja
2019-04-29 09:50

W tym roku wystarczyło wziąć dwa dni urlopu, żeby mieć dziewięć dni wolnego na przełomie kwietnia i maja. Sprawdzamy, które aplikacje warto zainstalować na swoim smartfonie, by w trakcie tej długiej majówki móc znaleźć najlepsze połączenie, kwaterę, płacić przy użyciu telefonu czy zarządzać budżetem poza domem.

/ fot. Phil Noble /

Finanse pod ręką

Finanse warto mieć pod kontrolą zawsze, nawet gdy planujemy beztroski weekend nad jeziorem. Odblokowanie środków na karcie, uruchomienie szybkiego limitu w koncie na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia, zastrzeżenie karty w razie jej zgubienia czy kradzieży – w tym wszystkim pomocna nam będzie aplikacja mobilna banku, w którym mamy konto. Co więcej, będziemy mogli w każdej chwili po prostu sprawdzić stan konta czy zapłacić za benzynę za pomocą Blika. Warto pamiętać o pobraniu i aktywowaniu takiej aplikacji przed wyjazdem, a jeśli już z niej korzystamy, trzeba zadbać o aktualizację. Większość banków posiada w ofercie aplikację mobilną do zarządzania swoim budżetem z każdego miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.

Revolut - to alternatywa dla tradycyjnych banków. Konto jest oparte na aplikacji i jest metodą zarządzania i kontrolowania swoich pieniędzy. Pozwala m.in. na: otrzymywanie powiadomień po każdej transakcji kartą, kontrolowanie comiesięcznych wydatków na transport, żywność itp., ustawienie limitu wydatków na przyjemności, np. posiłki w restauracji.

Można za jego pomocą płacić za granicą w ponad 150 walutach po kursie międzybankowym, przechowywać i wymieniać 24 waluty w ramach aplikacji bez opłat i prowizji oraz ubezpieczyć się za granicą.

Przydatny może się też okazać mobilny portfel, który pozwala w szybki sposób dokonać płatności dzięki możliwości przechowywania danych płatniczych i adresowych w bezpiecznym miejscu. Mobilny portfel mają w swojej ofercie niektóre banki oraz MasterCard i Visa. Z takiego rozwiązania można skorzystać również przez aplikację WalletPasses | Passbook Wallet. 

Travel Budget - Track Expenses with TravelSpend pomaga śledzić koszty podróży i zarządzać budżetem. Jest to darmowa aplikacja z przydatnymi funkcjami dla podróżników. Można przy jej użyciu dodać wydatki w dowolnej walucie. Zostaną one automatycznie przeliczone na walutę ojczystą. Dane wydatków będą wizualizowane, to pozwoli je analizować, aby móc trzymać się ustalonego budżetu.

Pocket pozwoli być na bieżąco z prasą. Również tą branżową, a to jest przydatne np. inwestorom, którzy czekają na sesję na GPW – a ta w czasie majówki, czyli 2 maja, się odbędzie. W aplikacji utworzymy foldery, w których pojawią się interesujące nas artykuły.

Z jaką aplikacją planować podróż i nocleg

Airbnb daje dostęp do najciekawszych miejsc pobytu na świecie: gromadzi ponad 600 000 ofert w ponad 34 000 miast. Z jej pomocą można znaleźć nocleg, skontaktować się z gospodarzami i gośćmi, przejrzeć plan podróży i dodawać do Wish Lists oferty wyjątkowe. Można też znaleźć nocleg na ostatnią chwilę w każdym zakątku świata, co może okazać się bardzo przydatne, jeśli np. hotel, który wybraliśmy wcześniej, z jakiegoś powodu nie będzie nam jednak odpowiadał.

Skyscanner to aplikacja, która przyda się przed podróżą, ponieważ pozwoli ją zaplanować, dokonać rezerwacji w korzystnych cenach. Można za jej pomocą wyszukać loty, hotele i wynająć samochód.

Booking.com - aplikacja ułatwi odnalezienie hotelu, apartamentu i domu wczasowego. Dzięki booking.com można zarządzać rezerwacjami z dowolnego miejsca, a także odwołać bezpłatnie zarezerwowany nocleg. Działa podobnie jak Airbnb.

Aplikacje, które pozwolą się odnaleźć

Dla wszystkich, którzy nie lubią się gubić w podróży i błądzić po obcych miejscach, dobrym wyborem będą mapy i aplikacje ułatwiające znalezienie ciekawych lokacji, polecanych przez innych użytkowników. Wśród najpopularniejszych tego typu narzędzi są:

  • Google Trips, dzięki któremu rezerwacje turystyczne będą automatycznie zbierane z Gmaila i układane wa indywidualne wycieczki. Każda podróż zawiera plany dziennie,  a aplikacja informuje, co się dzieje i sugeruje, gdzie warto zjeść. Można za jej pomocą zobaczyć swoje loty, hotele, wynajem samochodów, rezerwacje i restauracje w jednym miejscu, bez konieczności wyszukiwania ich indywidualnie. Brak internetu nie będzie problemem. Google Trips jest dostępny w trybie offline.
  • Foursquare już na stałe zadomowił się w smartfonach użytkowników, którzy cenią sobie podróżowanie. Za pomocą tej aplikacji można oceniać restauracje, zbierać punkty lojalnościowe i poznawać opinie innych osób na temat miejsc i usług.
  • TripAdvisor pozwala obserwować znajomych i ekspertów w dziedzinie podróży, by otrzymywać przydatne porady i rekomendacje. Można za jej pomocą porównać ceny przelotów i wyszukać atrakcyjne oferty.
  • Mapy offline, GPS i nawigacja mogą być wyjątkowo przydatne, bo podczas wojaży nadal możemy natrafić na miejsca, w których nie będziemy online. Mapy offline pozwolą wyszukać trasy i – co ważne - oszczędzają przesył danych.
  • Google Translator będzie z pewnością sporym wsparciem w trakcie zagranicznej podróży. Może się przydać, gdy zabraknie ci słów w obcym języku.
  • Aplikacje pogodowe - jeśli chcemy lepiej przygotować się na różne warunki pogodowe, warto zainstalować aplikację, która podpowie, jak się ubrać i czy warto zabierać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Jedną z najpopularniejszych jest np. Accuweather.
  • Blablacar największy na świecie serwis wspólnych przejazdów. Łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tym samym kierunku poszukującymi transportu.

Aplikacje na majówkę z dziećmi

Jeśli podróżujemy z dziećmi, warto pomyśleć też o aplikacjach umożliwiających oglądanie filmów i bajek, np. HBO GO czy Netflix. Mają one opcję pobrania kilku odcinków ulubionej kreskówki i obejrzenia ich offline. Mogą się okazać niezastąpione, kiedy do celu jeszcze daleko, a najmłodsi się nudzą. Dodatkowo niezawodnym rozwiązaniem będzie książka, lecz co w momencie, gdy nie mamy ulubionej literatury dziecka? Tu z pomocą idzie czytnik e-booków, taki jak np. FBReader, który jest elastyczny i poradzi sobie z wieloma formatami elektronicznych książek. Po otwarciu aplikacji można zmienić font, marginesy i kolory.

Wyżej wymienione aplikacje są popularnymi rozwiązaniami wśród podróżujących. Może jednak podczas majówki warto oderwać się od monitora telefonu?

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki