REKLAMA
BADANIE

Google Meet, Slack, Zoom, Skype, Trello i in. Którą aplikację do pracy zdalnej wybrać?

2020-04-14 09:30
publikacja
2020-04-14 09:30

Rządowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zamknęły część pracowników w domach. Podczas pracy zdalnej niezbędna jest bieżąca, sprawna komunikacja. Opisujemy najważniejsze funkcje popularnych aplikacji, z których firmy korzystają podczas home office.

fot. / / Bankier.pl

Microsoft Teams

Microsoft Teams to połączenie platformy do przeprowadzania wideokonferencji oraz komunikatora. Użytkownicy mogą porozumiewać się pomiędzy sobą w ramach danej społeczności. Teams umożliwia tworzenie tzw. pokoi, w których można dodawać osobne kanały, prowadzić rozmowy online, chatować czy przesyłać pliki. Użytkownicy Microsoft Teams mogą również rozmawiać między sobą w prywatnych oknach. Możliwe jest wywoływanie członków danego zespołu oraz dodawanie reakcji. 

W Microsoft Teams prowadzący wideokonferencje może włączyć funkcję prezentowania swojego ekranu oraz zamieścić nowy plik do pobrania przez uczestników w czasie rzeczywistym. Wszystko za pomocą jednego narzędzia. Platforma pozwala na nagrywanie konferencji - po uruchomieniu tej funkcji wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają powiadomienie. Aplikacja zintegrowana jest z Outlookiem. 

Slack

Slack jest komunikatorem tekstowym, umożliwiającym wysyłanie multimediów oraz wykonywanie połączeń głosowych. Dodatkowo z pokładu Slacka można używać innych aplikacji. Przykładowo użytkownik może wykonywać wideokonferencję przez Zooma czy Google Meet, wybierając odpowiedni przycisk przy osobie, z którą chce się połączyć.

W aplikacji Slack członkowie jednej organizacji mogą kontaktować się ze sobą bezpośrednio w prywatnych oknach lub w stworzonych grupach. Użytkowników można wywoływać w oknie dialogowym. Pracownicy mogą dodawać reakcje do przesłanych treści. Dostępne jest również ustawianie statusów oraz kontrolowanie sposobu, w jaki użytkownicy będą informowani o powiadomieniach.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Google Meet

Google Meet umożliwia prowadzenie wideokonferencji na maksymalnie 150 osób. Zdalne spotkania można planować w kalendarzu Google oraz wysyłać zaproszenia do gości na Gmaila. Użytkownik, którego urządzenia mobilne są ze sobą połączone otrzyma powiadomienie o wideo rozmowie na ok. 10 min przez jej planowanym rozpoczęciem. Podczas wideokonferencji można używać również chatu (po zakończeniu rozmowy informacje nie są trwale przechowywane i znikają).

Członkowie spotkania mogą dołączyć za pomocą kalendarza, zaproszenia otrzymanego na e-mail oraz przesłanego linka. Podczas konferencji osoba prowadząca może włączyć tryb prezentacji i udostępnić swój ekran pozostałym uczestnikom.

Zoom

Zoom jest platformą przeznaczoną do prowadzenia wideokonferencji. Jednocześnie w spotkaniu może brać udział 1000 uczestników. Zoom umożliwia również prowadzenie szkoleń dla 10 tys. widzów. W aplikacji osoba prowadząca może określić, jakie uprawnienia posiadają poszczególne osoby podczas wideokonferencji. W trakcie spotkania prowadzący może udostępnić ekran, rozmawiać za pośrednictwem chatu oraz zapisywać przebieg konferencji. 

Skype

Skype umożliwia prowadzenie rozmów głosowych oraz wideokonferencji. W spotkaniu maksymalnie może brać udział 50 osób. Użytkownicy mogą przesyłać przez Skype pliki miedzy sobą. Podczas prowadzenia wideokonferencji możliwe jest udostępnienie pulpitu lub ekranu urządzenia mobilnego. 

Workplace by Facebook

Workplace by Facebook jest komunikatorem umożliwiającym rozmowy tekstowe ze współpracownikami oraz prowadzenie wideorozmów. Dodatkowo Workplace pozwala na kontaktowanie się między sobą osób z różnych organizacji. Aplikacja umożliwia korzystanie z wykresów i analityki Facebooka oraz integrację z innymi usługami. Wygląda podobnie jak Facebook, z tym że zamiast tablicy z różnymi informacjami, pracownicy mają tzw. ścianę z ogłoszeniami wewnątrz zespołu. 

WhatsApp

WhatsApp jest komunikatorem tekstowymi umożliwiającym przesyłanie wiadomości i plików multimedialnych oraz tworzenie grupy. Użytkownicy mogą również wykonywać połączenia video maksymalnie w 4-osobowej grupie. 

Join.me

Join.me to aplikacja za pomocą której możliwe jest przeprowadzanie wideokonferencji. Podczas rozmowy użytkownik może udostępnić ekran, przekazać kontrolę nad spotkaniem innej osobie oraz robić notatki. 

Dialpad

Dialpad jest komunikatorem tekstowym umożliwiającym prowadzenie wideorozmów. Pracownicy w aplikacji mogą być podzieleni na grupy, w których pracują. Dialpad jest zintegrowany z innymi aplikacjami m.in. Slackiem czy Office 365. 

Trello

Oprócz komunikatorów, do pracy zdalnej przydatne będą również inne narzędzia. Trello pomoże w uporządkowaniu zadań na dany dzień, tydzień lub miesiąc. Aplikacja pozwala na dzielenie jednego dnia na sekcje i tworzenie w każdej z nich podpunktów. Jednocześnie może wpisywać zadania dotyczące pracy, jak i życia prywatnego, m.in. listę zakupów.

DF

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki