REKLAMA

Analitycy: W przyszłym tygodniu dalsze spadki cen paliw na stacjach

2016-11-10 16:08
publikacja
2016-11-10 16:08

Taniejąca na światowych giełdach ropa naftowa wpłynie na dalsze spadki cen paliw na stacjach benzynowych - prognozują analitycy.

fot. / / YAY Foto

"Drugi tydzień listopada przynosi dalsze obniżki cen paliw na stacjach, które zawdzięczamy głównie taniejącej na światowych giełdach ropie naftowej" - komentują analitycy e-petrol.pl.

Jak wskazali, na stacjach paliw spadały ceny wszystkich paliw, poza autogazem, który podrożał o grosz i średnio za litr LPG płacimy obecnie 1,98 zł. Największą obniżkę w mijającym tygodniu zanotowaliśmy w przypadku benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 5 groszy i kosztuje średnio 4,51 PLN/l. O 4 grosze potaniał olej napędowy i aktualna średnia cena diesla na stacjach w Polsce to 4,37 PLN/l.

W ocenie analityków e-petrol.pl, prognoza na kolejny tydzień listopada zakłada dalszy spadek cen paliw na stacjach, a tempo obniżek nie powinno hamować. Jak szacują, w przyszłym tygodniu cena benzyny Pb95 powinna wahać się między 4,41 - 4,52 zł/l. Olej napędowy powinien kosztować średnio w przedziale 4,26 - 4,37 zł/l, a LPG 1,96 - 2,03 zł/l.

Ich zdaniem, efekty wyborczego zwycięstwa w USA Donalda Trumpa na rynku naftowym zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, że w przyszłym tygodniu prawdopodobne wydają się dalsze spadki cen benzyn i oleju napędowego średnio około 3 - 5 gr/l. Jedynie w przypadku LPG nie wykluczają dalszego wzrostu cen średnio do 2 gr/l.

"Za nami tydzień spadku hurtowych cen paliw na rynku krajowym i w konsekwencji obniżek na stacjach. Obniżki cen detalicznych na stacjach od początku listopada znoszą w 40 procentach październikowe podwyżki" - ocenił BM Reflex.

Jak wskazali, najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego utrzymują się w województwie dolnośląskim, gdzie za litr bezołowiowej 95 i diesla zapłacimy odpowiednio po 4,37 zł i 4,25 zł.

"Najdroższą benzynę mamy w województwie opolskim (4,59 zł/l), a olej napędowy w województwie - zachodniopomorskim jego cena średnia to 4,42 zł. Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie dolnośląskim tj. 1,96 zł, a najwięcej litr autogazu kosztuje w opolskim - średnio 2,08 zł" - wskazali.

Jak podali, obecnie za litr benzyn płacimy o około 4 - 5 groszy więcej niż przed rokiem, natomiast ceny diesla i autogazu są niższe odpowiednio o 2 i 8 gorszy na litrze. (PAP)

aop/ dym/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~zniesmaczona
a finalnie gaz kosztuje 2.13 lub i więcej. Czemu taka różnica? Czemu dostawcy podnieśli ceny skoro miało iść w dół?
~dareko
Anale nie analitycy , zobaczymy jak stanieje , tak jak prezydentem została kobieta HaHaha. W Polsce nie ma normalnych alalityków
~Jan
Ropa tania jak nigdy dotąd. Gdy dwa lata temu ropa była po 110 dolarów to na stacjach paliwo było po 5,20 teraz ropa jest po 45 dolarów a na stacji po 4,40 z logicznego punktu widzenia teraz powinna być po 2,60. No ale jeśli rząd robi to z innego punktu? Jak jeszcze rząd wprowadzi program milion plus dla wdów Smoleńskich Ropa tania jak nigdy dotąd. Gdy dwa lata temu ropa była po 110 dolarów to na stacjach paliwo było po 5,20 teraz ropa jest po 45 dolarów a na stacji po 4,40 z logicznego punktu widzenia teraz powinna być po 2,60. No ale jeśli rząd robi to z innego punktu? Jak jeszcze rząd wprowadzi program milion plus dla wdów Smoleńskich to pewnie będzie po 7,00 No przykład: CEP Beata Gosiewska, unioposłanka PiS, chce od Ministerstwa Obrony Narodowej wypłaty zadośćuczynienia dla siebie i dla dwójki swoich dzieci w wysokości po 1,25 mln zł za ekshumację śp. Przemysława Gosiewskiego w 2011 r. - donosi "Super Express". "Wnioskodawczyni i jej rodzina w związku z nieuczestniczeniem przez właściwe organy polskie w procesie oględzin i sekcji zwłok śp. Przemysława Gosiewskiego w Moskwie i niewykonaniu tych czynności po sprowadzeniu jego ciała do Polski narażona była na kolejne traumatyczne przeżycie związane z ekshumacją męża w 2011 roku. W sposób oczywisty czynności te spowodowały trudne do wyrażenia uczucie żalu i krzywdy" - argumentuje p. Gosiewska w wezwaniu do ugody.
Jak przypomina "SE", na ekshumację w 2011 r. naciskała... sama p. Gosiewska, ponieważ do końca nie była przekonana, czy pochowała męża. Gazeta przypomina również, że oprócz pieniędzy za ekshumację europosłanka domaga się od MON 5 mln zł rekompensaty dla siebie i dzieci za śmierć męża. Pomimo że już otrzymała milion a dzieci mają przyznaną rentę po 1950,- miesięcznie na każde dziecko
~gosc
Paliwo pytanieje ale gaz będzie drożej bo z kataru a nie wszyscy mają katar od ruskich nie po 180 dolców za metr sześć jak inne kraje a po 320 trza płacić tak jak niby Polska bo nie idziemy do przodu tylko się cofamy do czasów króla swieczka
~pejs
Kaktus mi na dłoni wyrośnie jak w przyszłym tygodniu ceny paliw w Polsce potanieją !
Na cenę ropy w Polsce ma też wpływ relacja złoty _dolar USD ! Dzisiaj po 4,05 a od poniedziałku dalszy zjazd na pysk złotóweczki ! Panowie (przepraszam za wyrażenie -"analitycy" ) nie śledzą kursów walut !?
~masakra
Yeahbunny wyzysk panuje w tym kraju. Cena ropy spadla z 55 na 43 $ a u mnie ka stacji PB95 podskoczyla do 4.67.
~123
Codziennie mijam ORLEN w mojej miejscowości,dzisiaj spadło o 1gr paliwo a jak rośnie to o 5-10gr.Dziś Benzyna w Polsce kosztuje 1,05 euro przy pensji 450euro.W Niemczech kosztuje 1,40euro przy pensji minimalnej 1500euro.Wprowadzić EURO w Polsce to Polacy zobaczą ten UNIJNY dobrobyt.
~niepelnosprawny_org
może pan wicepremier, słynna osoba głosząca nadchodzący nielada dobrobyt i wielkie idee, "uczłowieczy" tą benzynę? Cena baryłki spadła 5-6 dolarów i 5-6 groszy mniej zapłacimy? W Polsce cena benzyny to głownie podatki, patrząc x lat wstecz przy tej samej cenie baryłki ropy ceny na stacjach były niższe, może pan wicepremier, słynna osoba głosząca nadchodzący nielada dobrobyt i wielkie idee, "uczłowieczy" tą benzynę? Cena baryłki spadła 5-6 dolarów i 5-6 groszy mniej zapłacimy? W Polsce cena benzyny to głownie podatki, patrząc x lat wstecz przy tej samej cenie baryłki ropy ceny na stacjach były niższe, panie wicepremierze prosze tez sie zająć stacjami benzynowymi-oligopolami...
~Midas
Szkoda że nasza PiS-o pseudo prawica jakoś nie widzi wysokich cen paliw na stacjach benzynowych, no ale jak się ma takiego super ekonomistę jak Morawiecki który twierdzi że obniżka podatków nic nie daje to się nie dziwię tej słabowzroczności.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki