REKLAMA
WEBINAR

Amerykanie odkładają cła. Giełdy mocno w górę

2019-08-13 17:00
publikacja
2019-08-13 17:00

Amerykanie nieco złagodzili stanowisko w sprawie ceł na chińskie towary. Informacja ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na rynkach.

Amerykanie odkładają cła. Giełdy mocno w górę
Amerykanie odkładają cła. Giełdy mocno w górę
fot. diy13 / / YAY Foto

Na początku sierpnia Donald Trump ogłosił, że USA od 1 września nałożą dodatkowe cło w wysokości 10 proc. na pozostałe 300 mld dolarów importu z Chin (część towarów ma już wyższe cła). Na rynkach zapanował niepokój, obawiano się bowiem dalszej eskalacji konfliktu handlowego na linii Pekin-Waszyngton. Dziś jednak Amerykanie uczynili mały krok w tył.

fot. / / Bankier.pl

United States Trade Representative poinformowało we wtorek po południu, że na niektóre towary wprowadzenie ogłoszonych przez Trumpa ceł zostanie opóźnione do 15 grudnia (czyli o 3,5 miesiąca). Na liście tej znalazły się m.in. telefony komórkowe, laptopy, zabawki, konsole czy ubrania. Z kolei produkty związane z bezpieczeństwem i zdrowiem w ogóle mają zniknąć z listy taryfowej. USTR zapowiedziało, że niebawem opublikuje szczegółowe informacje i listy rodzajów produktów, których dotyczy ogłoszona decyzja.

Taki rozwój wypadków bardzo spodobał się inwestorom. Bo o ile o zakopaniu topora wojennego nie może być jeszcze mowy, o tyle to pierwszy płynący w sierpniu ze strony Amerykańskiej pozytywny sygnał w sprawie rozmów handlowych. Przed chwilą wydawało się, że nie odbędzie się nawet wrześniowa tura rozmów, tymczasem teraz Amerykanie łagodzą swoje podejście. Na rynku przyjęto zatem ten ruch jako zapowiedź poprawy stosunków, szczególnie że inwestorzy podobną historię w tym sporze widzieli nie raz. Najpierw Donald Trump gra ostro, by potem łagodzić swoje stanowisko.

fot. / / Bankier.pl

Poprawa nastroju na rynkach spowodowała umocnienie dolara, ale i odpływ kapitału z bezpiecznych aktywów do tych bardziej ryzykownych. Straciły więc nieco mocne nad ranem frank czy złoto, zyskały zaś indeksy giełdowe. S&P500 tuż przed 17 notowany był na 1,7-proc. plusie. Mocno zareagowały m.in. takie firmy jak Apple (+4,0 proc.), którym taka zmiana w polityce celnej jest na rękę. Po decyzji wystrzeliły i giełdy europejskie. Na 1-proc. plusie, mimo fatalnego odczytu indeksu ZEW, znalazł się DAX. Zyskał i WIG20, który stratę zamienił w 1,6-proc. wzrosty.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
mówiłem Wam jak się zarabia będą prezydentem USA:

WOJNA CELNA Z CHINAMI>

KONIEC WOJNY CELNEJ>

itd.
talmud
nawet w federalnym wiezieniu pracuje rosyjska agentura - wykonczyla pedofila zanim dopadl by go sedzia federalny......zenada
ciekawe kiedy podadza ze go powiesili " na dzierzynskiego"
open_mind
Doceniam zaufanie moich oceniaczy do mnie. Nie mogę wam jednak wyjaśnić sprawy Epsteina. Być może, mogę wam pomóc w przemyśleniu tego.

Po pierwsze, wiele „samobójstw” w więzieniach to morderstwa. W 1995 r. Brat Jesse Trentadue, Kenneth, został błędnie zidentyfikowany jako „samobój”, który miał być zamieszany w zamachy bombowe
Doceniam zaufanie moich oceniaczy do mnie. Nie mogę wam jednak wyjaśnić sprawy Epsteina. Być może, mogę wam pomóc w przemyśleniu tego.

Po pierwsze, wiele „samobójstw” w więzieniach to morderstwa. W 1995 r. Brat Jesse Trentadue, Kenneth, został błędnie zidentyfikowany jako „samobój”, który miał być zamieszany w zamachy bombowe w Oklahoma City i pobity na śmierć w federalnym więzieniu przez agentów federalnych. Więzienie twierdziło, że Kenneth powiesił się w swojej celi. Koroner stanu odmówił potwierdzenia werdyktu samobójczego i dopiero znacznie później, po dużej presji, przestał opierać się opozycji. Więzienie chciało kremować ciało, a nie zwracać je rodzinie do pochówku. Ale Jesse, prawnik z Salt Lake City, był podejrzliwy. Kiedy ciało zostało zwrócone, było pokryte ciężkim makijażem. Dochodzenie ujawniło skaleczenia głowy, siniaki i oparzenia na całym ciele oraz inne kontuzje, które najwyraźniej nie zostały samookaleczone i prawdopodobnie nie mogły powstać po powieszeniu. Najwyraźniej Kenneth był torturowany i pobity na śmierć w celu uzyskania spowiedzi. Jesse od 24 lat próbuje uzyskać sprawiedliwość dla rodziny, ale został ukamienowany przez Departament Sprawiedliwości USA (sic).

Nie można popełnić samobójstwa, gdy dana osoba ogląda samobójstwo. Byli więźniowie, strażnicy więzienni i personel więzienny z pewnością stwierdzili, że Epstein nie popełnił samobójstwa, wieszając się.

Pozostaje nam tylko następujące pytanie: czy Epstein został zamordowany w celu ochrony członków elity? Czy Epstein został wyłączony przez Deep State i na jego miejscu pozostała martwa osoba o podobnym wyglądzie?

W ubiegłym tygodniu ci, którzy mówili, że Epstein nie pójdzie na rozprawę, ponieważ w grę wchodzi tak wielu wybitnych ludzi, zostali odrzuceni jako „teoretycy spisku”. W tym tygodniu wiemy, że „teoretycy spisku” mieli rację. Epstein nie zdążył na proces.

Ale nie wiemy, że on nie żyje. Ten raport na temat Intellihub może być zmyśleniem opublikowanym w celu przyciągnięcia czytelników. https://www.intellihub.com/prison-workers-4chan-post-10-minutes-before-news-of-jeffrey-epsteins-death-hit-media-guy-in-a-green-dress-military-outfit-switched-him-out/

Albo może to być fałszywy raport wydany przez głęboki stan odwracający uwagę od podejrzanego samobójstwa. James Jesus Angleton, szef kontrwywiadu CIA, powiedział kiedyś, że kiedy CIA coś robi, zamazuje wody, umieszczając różne i sprzeczne historie w mediach. W rezultacie powiedział, że jest zbyt wiele do zbadania, a ludzie ostatecznie kłócą się, która historia jest poprawna, a fakty z tego wydarzenia nigdy nie są badane. Dziś w Internecie można wprowadzić różnego rodzaju historie, aby zdezorientować zdarzenie.

Kiedy usłyszysz, jak ktoś próbuje zdyskredytować pogląd, nazywając go „teorią spiskową”, bądź podejrzliwy. CIA wynalazła „teorię spisku” w celu kontrolowania wyjaśnienia zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy'ego poprzez zdyskredytowanie sceptyków oficjalnego wyjaśnienia.

Nie dowiemy się, że Epstein nie żyje i nie cieszy się życiem z nieletnimi kobietami w kryjówce CIA, dopóki ludzie, którzy znają go dobrze i nie są narażeni na dochodzenie w sprawie jego pedofilskiej działalności, zidentyfikują ciało oraz nieoficjalnych, pozarządowych ekspertów zidentyfikuj ciało za pomocą DNA. Nawet po wykonaniu tych kroków nie możemy wiedzieć, czy śledczy nie zostali przekupieni ani zagrożeni.

Wiele zostanie zrobione, aby zwiększyć zamieszanie i wątpliwości. Mamy już opóźniony raport z sekcji zwłok i zaangażowanie patologa, który poparł niewiarygodne wyjaśnienie pojedynczego pocisku zabójstwa prezydenta Kennedy'ego. https://www.zerohedge.com/news/2019-08-11/epsteins-autopsy-results-delayed-pending-further-information

Sprzeczne informacje rosną z dnia na dzień. Teraz istnieją doniesienia, rzekomo z oficjalnych źródeł, że Epstein został zdjęty z obserwacji samobójstwa na krótko przed swoim „samobójstwem”. Raport ten jest konieczny do poparcia werdyktu samobójczego, ponieważ samobójstwo nie jest możliwe w celi odpornej na samobójstwa.

Szanse są duże w stosunku do nas, którzy nigdy nie otrzymają jasnego i przekonującego wyjaśnienia. Jedynym sposobem na poznanie jest dokładne przestudiowanie sytuacji, rozważenie ciągle zmieniającej się historii i podjęcie decyzji. Oficjalne wyjaśnienia, takie jak zabójstwo prezydenta Kennedy'ego, zabójstwo Roberta Kennedy'ego, zabójstwo Martina Luthera Kinga, izraelski atak na USS Liberty i 11 września, nigdy nie są poprawne.

Proces Epsteina zdyskredytowałby amerykańską elitę. Z tego samego powodu nigdy nie dowiemy się, co naprawdę stało się z Epsteinem.
open_mind
W każdym bądź razie gang Trumpa sporo dzisiaj zarobił na tym jego chapnięciu ozorem o cłach. Natomiast złoto nie spadło poniżej 1500$ pomimo wzrostu dolara o 44 punkty bazowe! Poza tym Boeing nie otrzymał od miesiąca ani jednego zamówienia oraz reszta produkująca dobra ledwo rzęzi. Przypomina mi to wyprawę autobusem zakładowym W każdym bądź razie gang Trumpa sporo dzisiaj zarobił na tym jego chapnięciu ozorem o cłach. Natomiast złoto nie spadło poniżej 1500$ pomimo wzrostu dolara o 44 punkty bazowe! Poza tym Boeing nie otrzymał od miesiąca ani jednego zamówienia oraz reszta produkująca dobra ledwo rzęzi. Przypomina mi to wyprawę autobusem zakładowym na grzyby za komuny. Jak ktoś krzykał o tu ! To stado grzybiarzy się zlatywało i „zagrywali butelką z procentem z ręki do ręki na hejnał” i dalej w las wężykiem.!
sel
Na dodatek na całym świecie zaczęła się wymiana dolara na złoto i srebro w fizyku... i raczej nie da się tego zatrzymać. bo każdy wie że papiera jest 100 razy więcej niż metalu.
sel
Musieli zmienić zdanie żeby nie zbankrutować, bo niewiele już produkują na eksport, a to co produkują to opiera się na imporcie z Chin , podobnie w Europie brakło leków jak nie dojechały "substancje" z Chin..
drdre1111
Trump zmienia zdanie co chwile i kazdy inwestor(nawet kompletny laik) o tym wie. Tak naprawde Trump jest mieczakiem w stosunku do Chin bo ZAWSZE sie wycofuje i lagodzi stanowisko wobec Chin. Trump jest mocny ale tylko w gebie :) takze windujemy indeksy i hossa moze trwac nadal bo Trump to mieczak lagodny jak baranek...
xxpp
Trump ma wybory na karku i przeraził go wzrost cen prezentów gwiazdkowych o 15%. ;)

Tego by mu ludzie nie wybaczyli.
Swoją drogą dzięki temu facetowi można robić genialne interesy. Wiadomo, ze zmienia zdanie co kilka tygodni i można pod to grać.

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki