Amber Gold kupił Finroyal?

Amber Gold kupuje Finroyal – ustalili reporterzy z programu UWAGA! TVN. Dzieje się to w momencie, gdy klienci Amber Gold, szykują się do pozwu zbiorowego, aby odzyskać pieniądze z wygasających lokat. Amber Gold zaprzecza tym informacjom.


finroyal
Screen strony www.finroyal.pl
- 27 lipca 2012 roku w brytyjskim Rejestrze Firm została ujawniona transakcja przeprowadzona pomiędzy Andrzejem K. – jedynym wspólnikiem FRL Capital Limited i jednocześnie jej dyrektorem a Amber Gold Sp. z o. o. Z nowego wpisu w brytyjskim Rejestrze Firm wynika, że gdańska spółka Amber Gold Sp. z o.o. odkupiła od dotychczasowego dyrektora Finoryal 30188 udziałów w firmie, która dotychczas należała w 100 proc. do niego - poinformowali dziennikarze programu UWAGA! TVN.

Nie czekaliśmy długo na reakcję Amber Gold. Spółka, w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej wszystkiemu zaprzeczyła. „W dniu 01 sierpnia 2012 na stronach internetowych programu TVN Uwaga została podana do opinii publicznej informacja, że jakoby Amber Gold wykupił udziały w FRL Capital Limited. Jako właściciele i Zarząd spółki Amber Gold zapewniamy, że ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa. Amber Gold nie kupił, nie kupuje, ani nie zamierza nigdy kupić i połączyć się ze wskazaną w programie spółką.„ – można przeczytać na stronie internetowej Amber Gold. Podpisany pod komunikatem zarząd Amber Gold twierdzi, że nie jest mu znane pochodzenie ani autentyczność dokumentów przedstawionych przez dziennikarzy UWAGA! TVN. Zapowiada także, że będzie domagał się od autorów programu publicznego sprostowania tych informacji.

Sprawa firmy Finroyal pojawiła się w mediach w maju tego roku, kiedy to reporterzy ujawnili, że firma nie ma siedziby tam, gdzie deklaruje, kwota 88 milionów funtów deklarowana jako kapitał akcyjny nie została wpłacona, a jej inwestycje przynoszą straty. Firma oferowała polskim klientom produkty przypominające lokaty bankowe, zapewniając o bardzo wysokich przyszłych zyskach. Co więcej, szef Finroyal jest oskarżony o oszustwa i malwersacje finansowe, których zdaniem organów ścigania dopuścił się w swoich poprzednich firmach. Po emisji materiału przez telewizję firma przestała wypłacać pieniądze zebrane od klientów, którzy powiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Robert Nogacki z kancelarii Skarbiec wypowiadał się wówczas tak: - Istnieje bardzo poważne prawdopodobieństwo, że Finroyal jest niczym innym jak piramidą finansową. A więc instytucją, która nie zajmuje się generowaniem żadnych rzeczywistych zysków, a jedynie spłacaniem jednych klientów, z wpłat dokonywanych przez innych klientów.

Przypomnijmy także, że firma Amber Gold jest od jakiegoś czasu pod obserwacją KNF: - KNF, która swoje „wątpliwości“ wobec Amber Gold wyraziła przez wpisanie firmy na czarną listę instytucji, które mogą prowadzić nielicencjonowaną działalność bankową. Miałaby ona polegać na przyjmowaniu od klientów depozytów i obciążaniu ich ryzykiem, na przykład przez pożyczanie ich procent. Dokładnie to samo robią banki – przyjmują lokaty, udzielają kredytów – ale działają pod nadzorem KNF, spełniają rygorystyczne wymogi kapitałowe, mają dostęp do rynku międzybankowego, a ich depozyty gwarantuje BFG - pisze Jarosław Ryba w tekście Tajemnica bursztynowego złota, który został opublikowany w środę w portalu Bankier.pl

/ kws

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~human

a ja sledzac afere wokol Finroyal znalazlam w necie firme, ktora robila dla nich reklamy. Firma nazywa się zak studio. Sami zobaczcie http://zak-studio.home.pl/

! Odpowiedz
0 0 ~michal

przedstawiam ofertę numerów ksiąg wieczystych: ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=9&t=443

! Odpowiedz
0 0 ~Poszkodowana

ludzie nie czekajcie na nic, nie ma szans na odzyskanie naszych pieniędzy, jedyne co można zrobić to zgłaszać popełnienie przestępstwa, podaję nr telefonu do oficera ABW W gdańsku 587644533 adres ul. OKOPOWA 9, JEŻELI MIESZKACIE POZA GDANSKIEM zostaniecie przesłuchani przez przedstawiciela ABW W WASZYM REGIONIE, w tej chwili przedstawiciele ABW NAWET DOJEŻDŻAJĄ do poszkodowanych, i tak nie ominie was przesłuchanie, ABW i prokuratura są w posiadaniu naszych umów, chodzi o to, aby jak najprędzej nie toczyło się postępowanie w sprawie, lecz zostało rozszerzone o postępowanie przeciw, już dziś nie działają niektóre przedstawicielstwa, nie z tego powodu, że ktoś został zwolniony, lecz dlatego, że ludzie tam pracujący nie otrzymali należnych wynagrodzeń , są w takiej samej sytuacji jak i my, niejeden z nich ma tam też zdeponowane jakieś oszczędności, albo członkowie ich rodzin, to celowa robota , nikt nikogo nie zwalnia,odejdą sami.Nie obwiniajmy siebie, człowiek, jeśli by wiedział, że się przewróci to by się położył, to nie nasza wina, to wina oszusta i wina oszukańczego państwa. Jak myślicie dlaczego taka cisza medialna wokół problemu, Pan Prezydent Gdańska, czy sztab Pana Wajdy, nie wiedzieli, że AG działa bez uprawnień?????????????????????????????????????????????????? wiedzieli, a przyjęli pieniądze na historyczny film, przecież to ogromny SKANDAL, film o polskim nobliście, zrealizowany za pieniądze człowieka z szemranego światka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy gazety, portale internetowe nie wiedziały, o tym że działalność Pana Plichty jest na pograniczu prawa , wiedzieli, a kasowali ogromne pieniądze za reklamy, którym ulegliśmy, na przełomie kwietnia i maja 11 procent na lokacie w złoto nie było jakąś oszałamiającą różnica między np Getin Bankiem, nie dajmy robić z siebie kozłów ofiarnych .Panie Prezydencie Gdańska, Panie Wajda, Panie Prezydencie Wałęsa , co Wy na to? Gdzie wasze finansowe sztaby doradcze, na pewno je macie, my przeciętni zjadacze chleba nie mieliśmy ich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ttt

Poszkodowana....miej pretensej, tylko do siebie, dobrze ze glupota nie boli bo bys wila sie w konwulsjach, masz rozum/w ca watpie/to mysl, myslenie ma kolosalna przyszlosc,minie troche czasu i znow jakis oszust uruchomi schmat ponziego,to juz ok 100 lat w ten Sam sposob naciagaja takich naiwnych jak ty.

! Odpowiedz
0 0 ~depozytariusz

Kto zinwestował pieniądze w AG i przeczytał to co dzieje się wokół spółki poważnie może mieć wątpliwości o swoje zainwestowane pieniądze. Tymbardziej, że upada OLT którego AG było właścicielem. Nagle wszyscy rzucili się po swoje ulokowane pieniążki i okazało się, że w kasie pusto. Nic dziwnego. Jak każda firma AG planuje długoterminowo i w planach nie przewidywali wypłaty wszystkim swoim depozytariuszom w jednym momencie wszystkich zgromadzonych środków. Jak każda kasa oszczędności produktem AG który zarabia na nich i wierzycieli jest forsa, czyli banknoty - gotówka. Gotóka która się rozeszła na kredyty dla tych którzy zgodzili się wziąć kasę na 20, 30% miesięcznie ! ( w skali roku daje to zysk 240%). Czyli Kowalski bierze stówę 100zł i zobowiązuje się oddać do pierwszego 120zł. i po miesiącu grzecznie oddaje 120. i ta stówa jest inwestowana 12 razy w roku i przynosi 240 zł zysku. nie do pomyślenia jest pożyczka w wysokości 10 tyś lub 100 tyś gdzie po miesiącu trzeba by było oddać 2 lub odpowiednio 20 tys więcej a przy małych kwotach jest to możliwe. Także spółka ze złotem w nazwie nic wspólnego ze złotem nie ma. Siedzą cicho bo przecież nie uzasadnią swoich zysków w opisany powyżej sposób bo zyski były by szokujące dla wszystkich. Uważam więc, że spółka ma pieniądze tylko zanim je odzyska minie miesiąc lub dwa (może Kowalski nie w termnie przyniesie 120 zł może trzeba będzie wezwać komorika który zlicytuje jego telewizor za 120 zł a to wymaga czasu). i kolejna spawa jeśli właściciele AG są nieuczciwi a za cel postawili osbie oszustwo to depozytariusze powini zacząć się martwić o swoją kasę a jeśli są uczciwi to swoją kasę dostaną.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Kris

Moja lista ostrzeżeń publicznych.

Instytucje wykonujące czynności sądowe bez uprawnień.

1. KNF

! Odpowiedz
0 0 ~amad

buchahaha widze Kris ze dalej naganiasz na AG czyzbys paracowal dla tych parszywych cwaniaczkow???

KNF robi dobra robote bo ostrzega przd takimi gnojkami jak ci z amber

ja jestem wdzieczny za to ze tam nie wplacilem moich uciulanych:) dudkow
hahaha

! Odpowiedz
0 1 ~nik

co to ma za znaczenie kto kogo kupil ,jedno wazne jest pieniadze ludzi sa stracone i nie do odzyskania ,zal mi tych starych ludzu skolowanych przez reklamy oddajacych majatki zycia oszustom ,gdzie jest policja gdzie nadzory finansowe ,w gre wchodza setki milionow ,takie biznesy powinny byc kasowane juz na poczatku dzialalnosci ,coz glupich nie sieja ,podobno rodza sie jak wszyscy inni ,rece opadaja na naiwnosc ludzka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~ll

A ja przegladajac internet wpadłam na firmę ktora robiła reklamy dla firmy Finroyal. Sami zobaczcie firma nazywa się zak studio: http://zak-studio.home.pl/ Ciekawe jak im układała się współpraca z parabankiem.

! Odpowiedz
0 0 ~Franek1998

I co? Ma ktoś jeszcze ochotę wpłacać coś dla Pana Plichty?
www.ambergold.info.pl

! Odpowiedz
WIG -0,43% 63 737,53
2017-11-22 12:02:00
WIG20 -0,31% 2 481,24
2017-11-22 12:19:45
WIG30 -0,54% 2 848,16
2017-11-22 12:19:00
MWIG40 -0,77% 4 801,34
2017-11-22 12:04:00
DAX -0,39% 13 117,25
2017-11-22 12:15:00
NASDAQ 1,06% 6 862,48
2017-11-21 22:02:00
SP500 0,65% 2 598,92
2017-11-21 21:59:00

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl