REKLAMA

Amazon szykuje się na święta. Zatrudni 10 tys. pracowników sezonowych w Polsce

2020-10-14 07:25
publikacja
2020-10-14 07:25
Amazon szykuje się na święta. Zatrudni 10 tys. pracowników sezonowych w Polsce
Amazon szykuje się na święta. Zatrudni 10 tys. pracowników sezonowych w Polsce
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Amazon chce zatrudnić w Polsce na okres przedświąteczny 10 tys. pracowników sezonowych do obsługi zamówień w centrach logistycznych. To więcej niż połowa stałego personelu.

Amazon ogłosił, że stworzył 2 tys. nowych miejsc pracy w Polsce w 2020 roku, zwiększając łączną liczbę stałych pracowników do 18 tys. To stanowiska dla osób o różnorodnym wykształceniu i doświadczeniu – od poziomu początkowego w dziale operacyjnym, po inżynierów, menedżerów i ekspertów ds. rozwiązań chmurowych.

Ponadto rozpoczęto rekrutację na 10 tys. stanowisk sezonowych na okres przedświąteczny. – W naszych centrach logistycznych trwają przygotowania do okresu przedświątecznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku przyjmiemy do naszego zespołu ponad 10 000 pracowników sezonowych, którzy pomogą nam w realizacji zamówień klientów. Osoby, które do nas dołączą, już od pierwszego dnia będą mogły korzystać z tych samych benefitów i świadczeń, co nasi stali pracownicy – powiedziała Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Wynagrodzenie, które Amazon oferuje zarówno stałym, jak i sezonowym pracownikom to 20 zł brutto za godzinę jako stawkę podstawową oraz dodatkową premię miesięczną w wysokości do 15 proc., uzależnioną od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu. Ponadto, osoby pracujące od 8 listopada do 26 grudnia otrzymają świąteczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia (min. 20 zł za godzinę) w wysokości 4 zł za godzinę, więc łączna stawka początkowa w tym okresie wyniesie 24 zł brutto. Firma zapewnia również dodatkowe świadczenia, takie jak bezpłatny transport do i z miejsca pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną.

Firma zaznacza również, że od marca wprowadziła ponad 150 usprawnień w zakresie bezpieczeństwa, w tym maseczki ochronne, proces mierzenia temperatury, bezpieczny dystans oraz zwiększoną częstotliwość sprzątania we wszystkich budynkach.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 centrach logistyki e-commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Praca

Komentarze (2)

dodaj komentarz
spadki_i_wzrosty
Material sponsorowany?
plutarch
nie robiłbym za półdarmo na miliardera

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki