REKLAMA

Amazon poprawiał statystyki "Pierścieni władzy". Płacił widzom za oglądanie

Agata Wojciechowska2022-11-21 06:00redaktor
publikacja
2022-11-21 06:00

Amazon Prime zbiera "żebrolajki" dla swojej megaprodukcji "Lord of the Rings: Pierścienie władzy". Jak się okazuje, np. w Brazylii proponował kupony o wartości 25 zł, które można było wydać w aplikacji do zamawiania jedzenia. Jeff Bezos przeniósł na nowy wymiar stwierdzenie "Chleba i igrzysk".

Amazon poprawiał statystyki "Pierścieni władzy". Płacił widzom za oglądanie
Amazon poprawiał statystyki "Pierścieni władzy". Płacił widzom za oglądanie
fot. Rokas Tenys / / Shutterstock

Youtuber George The Giant Slayer w swoim filmie "Amazon musi przekupić widzów w Brazylii, aby obejrzeli ten serial" poinformował, że platforma zachęcała do obejrzenia serialu, dając w zamian kupony do aplikacji iFood. Po zarejestrowaniu i zakończenia seansu pierwszego odcinka "Pierścieni Władzy", widzowie otrzymywali maila z rabatem na 30 realów (około 25 zł). 

To rzuca zupełnie nowe światło na przedstawione przez platformę statystyki. Amazon chwali się, że serial obejrzało ponad 200 mln osób. Clue stanowił fakt, że liczba użytkowników, która go wybierała, spadała z odcinka na odcinek. Nic dziwnego. Bezos chciał mieć własną "Grę o tron" i wyłożył na nią horrendalną kwotę 1 mld dolarów. No cóż, tych pieniędzy po prostu nie widać w "Pierścieniach władzy". W serialu brakuje eleganckiej - niemal elfickiej - szczegółowości. Efekty specjalne wydają się jakby rzeźbione krasnoludzkim toporem, a nie misternie wykonywane jak kolczuga z mithrilu. 

Kiedyś to "Władca pierścieni" wyznaczył nowe standardy i na nowo wyprowadził fantasy z RPG-owskich piwnic. Pierwsze odcinki "Pierścieni władzy" nie dorosły do tego wzoru. Będą się one sprawdzać finansowo ze względu na fandom, który ukochał nawet kreskówkową wersję tolkienowskiego świata z 1978 roku, ale czy staną się takim wielkim fenomenem, by przyciągać, ale przede wszystkim utrzymać przy sobie widzów?

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl...
...czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lubsuburbs
Nie rozumiem ostatniego akapitu - przecież to 'fandom' bojkotuje tę produkcję.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki