REKLAMA

Amazon podnosi wynagrodzenia wszystkim pracownikom

2021-06-11 13:33
publikacja
2021-06-11 13:33
Amazon podnosi wynagrodzenia wszystkim pracownikom
Amazon podnosi wynagrodzenia wszystkim pracownikom
/ Amazon

Amazon podnosi pracownikom pensje o 12,5 proc. Od lipca zatrudnieni w centrach logistycznych będą zarabiać od 22,5 zł brutto za godzinę pracy. 

Amazon ogłosił podwyżkę stawek godzinowych w Polsce dla wszystkich zatrudnionych. Obowiązkowo również pracownicy podpisujący umowy przez agencje pracy tymczasowej otrzymają wyższe wynagrodzenia. 

Podstawowa płaca w Amazonie wzrośnie o 12,5 proc. i będzie zaczynała się od 22,5 zł brutto za godzinę. Dodatkowo zatrudnieni są uprawnieni do miesięcznej premii w wysokości do 15 proc. – W Amazon chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie i bardzo atrakcyjne świadczenia. Każdego roku dokonujemy przeglądu naszych wynagrodzeń i z satysfakcją informujemy, że w tym roku podniesiemy stawkę początkową o 12,5%. To dobra wiadomość dla naszych pracowników pełnoetatowych, niepełnoetatowych i sezonowych w całym kraju. Oprócz świetnych wynagrodzeń Amazon oferuje bezpieczne i nowoczesne środowisko pracy oraz doskonałe możliwości rozwoju kariery – mówi Marian Sepesi, regionalny dyrektor operacyjny na region Europy Środkowo-Wschodniej. 

W tym roku zostanie otwarte nowe centrum logistyczne w Świebodzinie, zatrudnienie w nim znajdzie ponad 1000 pracowników. 

WS

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
kali17
22,5 zł na godzine. To w niemczech w Amazonie przez agencja pracy płacą 12,7 euro a koszty życia już niewiele się różnią.
carlito1
Toż to można, przy 200h na miesiąc wskoczyć do Polskiej klasy" średniej."
grzegorzkubik
Pamiętacie jak ludzie zabijali się o pracę w TESCO za 1500 zł netto? Ech. Dziś w Amazonie przy lepszym miesiącu bez nadgodzin można ze 4000 zł zarobić. Z nadgodzinami 5000 - 6000 zł. Amazon narzeka na braki pracowników, stąd ta podwyżka wynagrodzeń.
300_pala
Buchacha…. Zatrudnij się s Amazonię
grzegorzkubik odpowiada 300_pala
Pracowałem tam.
300_pala odpowiada grzegorzkubik
To napisz gdzie szły paczki przy którychś pracowałeś……0
qart
To dobrze, że podnosi pensje, ale i tak nic u nich nnie kupię.Wszędzie Amazon wykańcza małe, rodzinne firmy tworząc monopol i dyktat. Nie kupujcie u nich!
matpoz1
Monopol nie jest dobry, ale z tymi rodzinnymi firmami to żeś przesadził, nie ma szans żeby taka mała firma miała konkurencyjne ceny do większego sklepu internetowego.
kondziel
To nie podwyżka, tylko inflacja.
wizytator
Z tego co wiem to podwyżki są dla pracowników z co najmniej rocznym stażem.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki