REKLAMA

Amazon ogłasza nową inwestycję w Łodzi. Planuje zatrudnić ponad 100 osób

2020-05-05 07:02
publikacja
2020-05-05 07:02

Amazon startuje z nową inwestycją w Polsce. W Łodzi powstanie nowe centrum logistyki e-commerce, w którym zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Tym samym będzie to druga inwestycja firmy w regionie łódzkim

/ fot. Alex Millauer / Shutterstock

Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki e-commerce o powierzchni 40 000 mkw. w Łodzi. Firma jest już obecna w regionie i zatrudnia ponad 700 pracowników w swoim centrum w Pawlikowicach, które zostało uruchomione jesienią 2019 roku. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i pozwoli utworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w regionie łódzkim.

Jak poinformował Amazon, firma już rozpoczęła procesy rekrutacyjne. Poszukiwani mają być inżynierowie, specjaliści HR, IT, BHP, jak i finansów oraz kierownicy operacyjni.

- Cieszę się, że niedługo po uruchomieniu swojego pierwszego centrum logistycznego w naszej aglomeracji, tym razem firma Amazon zdecydowała się ulokować swoją inwestycję bezpośrednio w Łodzi. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie każda kolejna inwestycja i tworzone w ślad za nią nowe, atrakcyjne miejsca pracy mają szczególne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców. Liczymy, że decyzja Amazon umożliwi nam także realizację w przyszłości szeregu wspólnych inicjatyw, w tym w szczególności pogłębiających naszą dotychczasową współpracę na płaszczyźnie edukacyjnej i naukowej - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Amazon działa w Polsce od 2014 r i zatrudnia blisko 16 tys. osób. Nad Wisłą posiada 8 Centrów Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca, w Gliwicach, a także Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki