REKLAMA

Amazon chce budować latające magazyny

2016-12-30 12:08
publikacja
2016-12-30 12:08

Po testowaniu dostaw dronem Amazon chce zrobić kolejny krok w stronę podbicia przestworzy. Firma zgłosiła się do urzędu patentowego z projektem podniebnych magazynów, w których przechowywane byłyby oferowane produkty.

fot. REUTERS/Mike Segar / / FORUM

Powietrzne magazyny Amazona mają być zamontowane na sterowcach krążących niemal 14 kilometrów nad ziemią. Będą zlokalizowane nad centrami dużych miast i będą służyły nie tylko do przechowywania towarów, lecz także jako baza dla dostarczających zamówienia dronów. Jak wynika ze zgłoszonego wniosku patentowego, drony startujące z powietrza będą zużywały mniej energii niż te ruszające z ziemi.

Inne przeznaczenie „powietrzne centra realizacji zamówień” znalazłyby np. podczas widowisk sportowych. Wyposażone w jedzenie i napoje zaparkowane nad stadionami magazyny mogłyby w ciągu kilku minut dostarczyć zamówienie widzom. Zapasy, zgodnie z projektem, uzupełniałyby mniejsze sterowce.

Rewolucyjne rozwiązanie, które chce wprowadzić Amazon, miałoby skrócić czas dostaw nawet do kilku minut. Te oczywiście odbywałyby się za pomocą dronów. Firma zapowiedziała wdrożenie takiego sposobu przesyłki w 2013 r. i zapewniła, że wprowadzi je na dużą skalę już w 2017 r. Pierwsza taka przesyłka, zrealizowana w ramach usługi Amazon Prime Air, została dostarczona w połowie grudnia tego roku w Wielkiej Brytanii. Czas dostawy wyniósł 13 minut, a zamówienie zawierało przystawkę do telewizora i paczkę popcornu.

Źródło:
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~harodsiak
puscilem dzis baka do przestrzeni powietrznej i chce zeby zostal zmagazynowany a kiedy zbraknie powietrza niech Amazon mi go dostarczy dronem w UK.
Podaj namiery GPS 52.345.8900.43.5, tuz kolo drewnianego wychodka w stylu dynastii Fortysow. Bak ma byc zapakowany w torebke z Harrodsa
~zeflik
To ja się zwróce do urzędu patentowego z pomysłem na podniebne albo podwodne składowisko odpadów i jak ktos później coś takiego zrobi to będzie mi musiał bulić za patent. Patenty powinny mieć termin wazności od daty zgłoszenia.
~paw
czyli eksterytorialnosc przestrzeni powietrznej jest kluczem do optymalizacji podatkowej oraz transportowej.
~lkjl
mądrze :) w końcu ktoś SF zmienia na rzeczywistość
tak się tworzy REWOLUCJA
~and
Spoko drony muszą mieć jak będą bazować na 14.000m.
~Zapobiegliwy
A jak do głowy w turbanie wpadnie myśl aby zestrzelić takiego ptaszka i jakiś smakosz podniebnych kanapek zginie pod ich stosem, to wtedy co ?
~QA
Będą opancerzone jak ruski czołg. I uzbrojone jak ruski czołg. I będą miały ruskie załogi. A takie cudo nawet jak komuś spadnie na łeb, to poszkodowany zanim ducha wyzionie zdąży załogę za kłopot przeprosić.
~Dżejms
Rząd w to wejdzie . W razie czego można "niechcący" rozwalić jakiś wieżowiec z dokumentami giełdy, banków. Albo Pentagon. Szczególnie Pentagon by się przydało bo tam drogo było ostatnio - lekkim pierdem można 125 miliardów dolarów zaoszczędzić. MILIARDÓW. To jakaś katastrofka by się przydała aby kwity spłonęły. Zalanie Rząd w to wejdzie . W razie czego można "niechcący" rozwalić jakiś wieżowiec z dokumentami giełdy, banków. Albo Pentagon. Szczególnie Pentagon by się przydało bo tam drogo było ostatnio - lekkim pierdem można 125 miliardów dolarów zaoszczędzić. MILIARDÓW. To jakaś katastrofka by się przydała aby kwity spłonęły. Zalanie kawą chyba nie przejdzie.
~endi
Na zbudowanie jednego sterowca potrzeba kilkaset tysięcy krów ich osłonka jelit nie przepuszcza wodoru , skąd oni wezmą tyle krów ? podczas I wojny światowej w Niemczech był zakaz produkcji kiełbasy , bo wszystkie jelita szły na budowę sterowców - znowu nie będzie kiełbasy w sklepach - tej w naturalnych osłonkach z jelit ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki