REKLAMA
PILNE

Allegro gra Eko na Przystanku Woodstock

2010-07-12 12:00
publikacja
2010-07-12 12:00

Na tegorocznym, XVI Przystanku Woodstock Allegro zagra Eko. W czasie trwania festiwalu największy polski  serwis e-commerce wspólnie z fundacją All For Planet przygotował serię ekologicznych aktywności.


Spośród wszystkich ekologicznych inicjatyw organizowanych przez Allegro na tegorocznym Woodstocku, bez wątpienia najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem będzie próba bicia Rekordu Guinessa na największą orkiestrę recyklingową świata. W tym niezwykłym wydarzeniu będzie mógł wziąć udział każdy uczestnik festiwalu. By zagrać w tak nietypowej orkiestrze warto wcześniej (30 i 31 lipca) wziąć udział w warsztatach muzyczno-recylkingowych, podczas których uczestnicy wspólnie z muzykami pracowni Republiki Czadu  będą tworzyć niecodzienne konstrukcje recyklingowo-muzyczne: „mega bassy” – bębny z membranami z bannerów reklamowych, „elektro snare” – instrumenty ze starych drukarek, faxów i skanerów imitujących dźwięk werbli, „plastic toms” -  zestawy wiaderek po farbach umieszczone na statywach ze złomowych konstrukcji i „PETardy” czyli butelkowe rzeźby – instrumenty złożone z kilkuset butelek PET. Wielka próba bicia rekordu wystartuje 1 sierpnia od godz. 11:00.

Obecność Allegro na Woodstocku to także szereg działań i pomysłów, które wskażą, jak w prosty  sposób i na co dzień można wspierać ideę zrównoważonego rozwoju. Przez cały czas trwania imprezy serwis rozstawi na terenie festiwalu specjalne stanowiska, w których zbędą zbierane puste butelki PET. Każde 10 pustych plastikowych butelek wymienimy na wodę mineralną. Ale to nie koniec. Wszystkie zużyte butelki zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na polarowy materiał, z którego powstaną ekośpiwory Allegro. Następnie śpiwory te zostaną zlicytowane na aukcjach, podczas najbliższego Finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała zebrana w ten sposób suma trafi na konto Fundacji WOŚP,  z którą serwis współpracuje już od 10 lat./ QXL Poland sp. z o.o.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki