REKLAMA

Alior rozważa zwolnienie do końca '17 do 2600 pracowników

2016-11-25 09:06
publikacja
2016-11-25 09:06

Alior Bank po połączeniu z Bankiem BPH planuje optymalizację struktury organizacyjnej i rozważa przeprowadzenie zwolnień grupowych. Do końca 2017 r. proces ten mógłby objąć maksymalnie 2600 pracowników - poinformowała spółka w komunikacie.

"Rozważany jest scenariusz ograniczenia liczby etatów w formie zwolnień grupowych. Do końca 2017 r. proces ten mógłby objąć maksymalnie 2600 pracowników, w tym kadrę kierowniczą, ekspertów i specjalistów w centrali oraz w sieci sprzedaży" - napisano w komunikacie.

"Docelowa liczba osób objętych optymalizacją zatrudnienia zostanie określona po zakończeniu konsultacji z organizacjami związkowymi" - dodano.

Na początku listopada nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH. Obecnie trwają prace zmierzające do pełnej integracji operacyjnej, w tym połączenia systemów informatycznych oraz ujednolicenia oferty i modelu obsługi klientów. Zakończenie tego procesu planowane jest do końca marca 2017 r.

"Naturalną konsekwencją fuzji dwóch instytucji finansowych jest dublowanie się oddziałów, występowanie powtarzających się stanowisk i funkcji w jednostkach organizacyjnych połączonego banku" - napisano w komunikacie prasowym.

"Planowane zmiany organizacyjne wynikają także z konieczności dostosowania się banku do dynamicznie zmieniających się realiów rynkowych. Branża bankowa przechodzi obecnie przemianę technologiczną - klienci masowo korzystają z produktów i procesów w cyfrowych kanałach, spada liczba wizyt i transakcji w oddziałach" - dodano.

Bank podał, że zakres działań pozwalających minimalizować skutki społeczne planowanej restrukturyzacji oraz pakiet świadczeń oferowany pracownikom objętym tym procesem, zostaną poddane konsultacjom ze związkami zawodowymi. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki