Bankowy rozkład jazdy na kwiecień 2020 r.

Alior Bank, Credit Agricole, Getin Bank, mBank – to klientów tych banków czekają w kwietniu największe zmiany. Część z nich prezentuje nowe tabele opłat i prowizji, część regulaminy. Osoby, które założą nowe konto oszczędnościowe w Banku Pekao lub T-Mobile Usługi Bankowe, zostaną natomiast objęte inną, niższą stawką od obowiązującej jeszcze ostatniego dnia marca.

1 kwietnia zmienią się warunki kont oszczędnościowych w trzech bankach. Alior Bank dodaje dodatkowe kryterium do warunków otrzymania stawki w wysokości 3 proc. na Koncie oszczędnościowym w pakiecie z Kontem Jakże Osobistym. Od teraz samo włączenie korzyści będzie owocowało stawką w wysokości 2 proc. rocznie. 3 proc. w skali roku będzie obowiązywało po zagwarantowaniu płatności kartą na określoną wysokość.

Zmiany w bankach: Alior Bank, Bank Pekao, mBank i inni
Zmiany w bankach: Alior Bank, Bank Pekao, mBank i inni (fot. Alla Laurent / Shutterstock)

Nowo otwarte konta oszczędnościowe w Banku Pekao również przyniosą niższy zysk niż do tej pory. Bank w nowej tabeli oprocentowania z 23 marca zapowiedział, jakie stawki będą obowiązywały na Koncie oszczędnościowym, Koncie oszczędnościowym Premium i Koncie oszczędnościowym Mój Skarb od 1 kwietnia. Dla niektórych przedziałów kwotowych obniżka może wynieść nawet do 0,60 pp. Obecni klienci banku również będą musieli się pogodzić ze zmianami, ale na to czas przyjdzie dopiero 1 czerwca br.

T-Mobile Usługi Bankowe zapowiedział w tabeli oprocentowania z 25 marca, jakie będą warunki kolejnej odsłony promocji Konta oszczędnościowego dla nowych klientów. Stawka procentowa ulegnie obniżeniu z 3 do 2,50 proc. rocznie. Obniżona zostanie również kwota maksymalna, dla której bank nalicza wyższe oprocentowanie.

4 kwietnia wchodzą w życie nowe zapisy w tabeli opłat i prowizji Credit Agricole. Zmiany obejmują m.in. wyższą opłatę za obsługę Konta dla Ciebie VIP, zmianę warunków zwalniających z opłaty za Konto dla Ciebie VIP, zmiany w opłatach za prowadzenie Konta walutowego czy podwyżkę opłaty za wypłatę z bankomatów obcych dla Konta dla Ciebie. Czytaj więcej: Credit Agricole podnosi opłaty za konta.

19 kwietnia to dzień, w którym nowe warunki wchodzą również w Getin Noble Banku. Z cennika zniknie naklejka zbliżeniowa tzw. Sticker oraz karta Mastercard Dynamic CVC. Pojawi się także nowy regulamin rachunków bankowych, kart debetowych oraz usługi bankowości elektronicznej i usługi bankowości telefonicznej dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w którym to można znaleźć zapisy o wprowadzeniu usługi Przelewy BLIK oraz o rozszerzeniu godzin realizowania przelewów natychmiastowych.

22 i 23 kwietnia w mBanku zmienią się natomiast dokumenty dotyczące supermarketu funduszy inwestycyjnych, kart do konta, płatności Google Pay oraz Apple Pay, a także limitów autoryzacyjnych i limitów płatności. Największe zmiany dotyczą regulaminu kart do konta, w którym pojawi się m.in. możliwość sprawniejszego włączania i wyłączania funkcji wielowalutowej w karcie.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na kwiecień 2020 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne