Aktywiści Greenpeace powiesili baner na dźwigu przy katedrze Notre-Dame

2020-07-09 12:29
publikacja
2020-07-09 12:29
Greenpeace

„Klimat, do działań” - transparent o takiej treści zawiesili w czwartek aktywiści Greenpeace na dźwigu stojącym przy katedrze Notre-Dame w Paryżu. Cztery osoby wspięły się rano na wysokość około 80 metrów, by zawiesić transparent z podpisem „Greenpeace”.

Jeden z aktywistów pokazał mediom również plakat skierowany do prezydenta Emmanuela Macrona, na którym widniał napis: „Macron, klimat, Notre-Dame”.

„Dzięki tej akcji Greenpeace zwraca się bezpośrednio do Emmanuela Macrona, aby potępił brak działania na rzecz klimatu” - napisała organizacja w komunikacie.

„Od początku swojego mandatu szef państwa wielokrotnie wspominał temat ekologii, ale nadal niechętnie prowadzi politykę, która autentycznie zmienia coś od sytuacji kryzysowej. Ostatnie przetasowania rządowe są kolejnym dowodem braku ambicji prezydenta w dziedzinie ochrony środowiska” - napisała Greenpeace.

„Greenpeace nie służy sprawie, która byłaby w innym przypadku słuszna” – tak minister kultury Roselyne Bachelot skrytykowała w radiu France Inter akcję ekologów, podkreślając, że akcja na spalonej katedrze Notre-Dame mogła spowodować dalsze jej uszkodzenie, ponieważ „jakakolwiek ingerencja” może mieć „szkodliwe konsekwencje”.

Dyrektor generalny Greenpeace France, Jean-François Julliard bronił ekologów tłumacząc, że „nie dotknęli katedry”, a zatem ich działanie nie wiązało się z „żadnym ryzykiem ani dla budynku, ani dla okolicznego terenu”. Julliard skrytykował minister Bachelot za ostre słowa pod adresem aktywistów.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
xiven
ah.. Soros i jego inwestycje... :D

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki