REKLAMA

Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi 36,8 mln zł

2021-11-29 17:52
publikacja
2021-11-29 17:52
Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi 36,8 mln zł
Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi 36,8 mln zł
/ Feerum

Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi około 36,8 mln zł. Potencjalny portfel klientów ma wartość 251,6 mln zł, w tym potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 65,4 mln zł - podał w komunikacie prasowym producent kompleksowych elewatorów zbożowych.

Z opublikowanego w poniedziałek raportu kwartalnego wynika, że skonsolidowane przychody Feerum ze sprzedaży po trzech kwartałach 2021 r. wyniosły 105,7 mln zł (wzrost o 2,2 proc. rdr), zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 7,16 mln zł, a zysk netto wyniósł 5,85 mln zł. W analogicznym okresie przed rokiem zysk operacyjny wynosił 17,5 mln zł, a zysk netto 15,1 mln zł.

"Porównując pierwsze trzy kwartały 2021 r. z tym samym okresem poprzedniego roku widzimy, że przychody ze sprzedaży z krajowego rynku i eksportu są obecnie na zbliżonych poziomach. Wpływ na to miała m.in. zintensyfikowana sprzedaż na rynku krajowym, której powodem był skrócony okres rozpatrywania wniosków agencyjnych (ARiMR) naszych klientów" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Daniel Janusz.

Drugim istotnym pozytywnym czynnikiem, który przełożył się na osiągnięte wyniki trzeciego kwartału 2021 r. - w ocenie spółki - był fakt sukcesywnej realizacji czwartego z kolei kontraktu zawartego z ukraińskim kontrahentem Epicentr K LLC.

"Jeśli chodzi o negatywne czynniki to jednym ze strategicznych rynków dla grupy jest rynek stali, gdzie w minionych kwartałach zaobserwowano problem jej niedoboru, a w konsekwencji wzrost cen. Dlatego wskaźniki rentowności uległy obniżeniu" – dodał prezes.

Zarząd, w dalszej perspektywie, oczekuje poprawy rentowności kontraktowanych umów sprzedaży zaplanowanych na kolejne okresy, w miarę przenoszenia zmiany cen surowców na ceny oferowanych produktów.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku eksport odpowiadał za 51,9 proc. przychodów Feerum. Wartość sprzedaży zagranicznej w tym okresie wyniosła 54,8 mln zł. Głównym rynkiem eksportowym była Ukraina (50,4 mln zł).

"Oprócz silnej obecności na Ukrainie, warto też zwrócić uwagę na naszą obecność na Litwie. W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku nasze przychody na rynku litewskim wzrosły o ponad 120 proc., do blisko 4 mln zł. Litwa jest dla nas szczególnie interesującym rynkiem m.in. ze względu na to, że podobnie jak w Polsce możemy tutaj liczyć na dopłaty unijne przy realizacji inwestycji" - ocenił prezes. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki