Aktorzy wspominają Tadeusza Mazowieckiego

2013-11-03 04:21
publikacja
2013-11-03 04:21

Dziś pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski po 1945 roku. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Wczoraj tłumy Polaków oddały hołd premierowi w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, gdzie wystawiona była trumna z jego ciałem. Tadeusza Mazowieckiego wspominali też aktorzy kwestujący na cmentarzach. Daniel Olbrychski podkreślał, że odszedł jego przyjaciel i wielki człowiek. "Bardzo blisko się znaliśmy, można powiedzieć przyjaźniliśmy się. Byłem w jego komitecie wyborczym wtedy, gdy kandydował na prezydenta. Był cudownym premierem i wspaniałym człowiekiem - powiedział IAR Daniel Olbrychski.

Maja Komorowska podziwia przede wszystkim odwagę byłego premiera. Wielki człowiek - pisał historię Polski. Był w jej natrudniejszych momentach. Pamiętam go jako człowieka cierpliwego, rzetelnego. Nade wszystko był odważny - umiał podejmować decyzje, które wiedział, że będą się spotykały z krytyką - wspominała byłego premiera aktorka.

"Wybitna postać, człowiek szlachetny, mało takich już zostało. Szkoda, że już od nas odszedł - mówił Andrzej Zaorski - twórca słynnego Polskiego Zoo, w którym Tadeusz Mazowiecki przedstawiany był jako żółw.

Msza żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Były premier Tadeusz Mazowiecki spocznie na małym cmentarzu w podwarszawskich Laskach na terenie Zakładu dla Niewidomych. Na dzień pogrzebu została ogłoszona żałoba narodowa. Tadeusz Mazowiecki zmarł 28 października. Miał 86 lat.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/kry

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Afera w Sejmie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki