Akt oskarżenia wobec sprawcy ataków w Nowym Jorku i New Jersey

Nowojorska prokuratura sformułowała akt oskarżenia wobec Ahmada Khana Rahimiego podejrzanego o podłożenie ładunków wybuchowych w dzielnicy Manhattanu Chelsea we wrześniu. Liczba postawionych zarzutów wzrosła z czterech do ośmiu.

Dotyczą one m.in. użycia broni masowego rażenia i podłożenia ładunku wybuchowego w miejscu publicznym, co spowodowało zranienie 30 osób.

Postępowanie toczy się przed sądem federalnym na Manhattanie. Osobny akt oskarżenia przygotowuje prokuratura w New Jersey, która postawiła Rahimiemu sześć zarzutów. W przeddzień ataku w Nowym Jorku podłożył on ładunek wybuchowy w Seaside Park w New Jersey. Wybuch ten nie spowodował większych ofiar w ludziach, ani szkód.

Jak informowała wcześniej prokuratura, części niezbędne do skonstruowania bomb Rahimi kupił na e-Bay'u. W dzienniku, który znaleziono przy nim w momencie aresztowania, oskarżał on Stany Zjednoczone o mordowanie islamskich bojowników w Afganistanie, Iraku, Syrii i Palestynie. Pisał także o swych marzeniach, aby zostać męczennikiem i wychwalał Osamę bin Ladena. (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil