REKLAMA

Aion Bank zmienia strategię. Rezygnuje z pożyczek i oferty dla firm

Wojciech Boczoń2022-01-24 12:45analityk Bankier.pl
publikacja
2022-01-24 12:45
Aion Bank zmienia strategię. Rezygnuje z pożyczek i oferty dla firm
Aion Bank zmienia strategię. Rezygnuje z pożyczek i oferty dla firm
/ Aion

Aion Bank wprowadza zmiany do swojej oferty. Ze strony banku zniknęły zakładki kierujące do sekcji pożyczek i produktów firmowych. - Bank z początkiem roku wstrzymuje procesowanie nowych wniosków kredytowych oraz rezygnuje z wprowadzenia oferty bankowości dla firm – potwierdza biuro prasowe Aiona.

Jeszcze niedawno, bo jesienią ubiegłego roku, bank aktywnie promował pożyczki gotówkowe. Proponował finansowanie do 90 tys. zł. Jednocześnie zbierał od przedsiębiorców zapisy na ofertę dla firm. Jak się jednak okazuje, oba te produkty zostały właśnie wycofane z oferty banku. Informację o zmianach potwierdziło biuro prasowe Aiona.

- Aion Bank w ramach strategii na 2022 rok będzie skupiał się na rozwoju konsumenckich produktów antyinflacyjnych, czyli wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych i platformy do globalnych inwestycji, które są najpopularniejszymi produktami banku chroniącymi oszczędności klientów przed utratą wartości – powiedziała nam Marta Zalewska, rzecznik prasowy banku.

Dodała, że bank z początkiem roku wstrzymuje procesowanie nowych wniosków kredytowych oraz rezygnuje z wprowadzenia oferty bankowości dla firm. - Zmiana w ofercie nie ma wpływu na harmonogram spłat ani warunki przyznanych do tej pory pożyczek gotówkowych – informuje przedstawicielka Aion Banku.

Aion Bank zadebiutował w Polsce w połowie 2021 roku. Było o nim głośno m.in. ze względu na subskrypcyjny model działania – użytkownik w zamian za jedną, stałą opłatę miesięczną otrzymuje zestaw produktów, z których może korzystać bez limitów. Bank zaoferował też korzystnie oprocentowane produkty oszczędnościowe i platformę do inwestycji. W listopadzie 2021 r. bank informował, że ma ponad 20 tys. klientów. Wówczas saldo zdeponowanych oszczędności klientów w banku przekroczyło miliard złotych.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
men24a
Tak jak zawsze pisałem tych kosztów większość firm nie podoła. Mamy równię pochyłą do tego dochodzi mega inflacja a to będzie oznaczało że "Polakom żyje się coraz lepiej" i będzie presja płacowa żeby związać koniec z końcem i kaput małe firmy. Tylko korpo i minimalna pensja dla prawie wszystkich, taką przyszłość nam PiS Tak jak zawsze pisałem tych kosztów większość firm nie podoła. Mamy równię pochyłą do tego dochodzi mega inflacja a to będzie oznaczało że "Polakom żyje się coraz lepiej" i będzie presja płacowa żeby związać koniec z końcem i kaput małe firmy. Tylko korpo i minimalna pensja dla prawie wszystkich, taką przyszłość nam PiS zgotował. Oczywiście corpo będzie na szeroką skalę dokonywać automatyzacji procesu. Więc ta praca za minimalną będzie pracą marzeń.
pozhoga
Coś szybko ta zmiana ,,strategii"...
syn_kornela
Szybko poszło jeszcze trochę i się zawiną. Idzie bessa wiec platforma inwestycyjna nie wzbudzi zainteresowania miejscowych Januszy. Poza tym oprocentowanie konta oszczędnościowego już nie jest, aż tak bardzo konkurencyjne.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki