PILNE

Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

2018-09-14 22:56
publikacja
2018-09-14 22:56

Agencja Moody's poinformowała w komunikacie, że 14 września nie dokonała aktualizacji ratingu Polski.

/ fot. Mike Segar / Reuters

Oznacza to, że u Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej w pozostaje na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna.Jest to szósty najwyższy z możliwych poziom ratingu.

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's. Rating Polski wg Fitch to "A-" (jeden poziom niżej niż Moody's). Perspektywy obu ocen są stabilne. Agencja S&P ocenia Polskę na poziomie "BBB+", dwa poziomy w dół względem Moody's, z perspektywą pozytywną.

Ocena A2 została Polsce przyznana dość dawno temu, bo w listopadzie 2002 r. Jedynym następnym ruchem Moody’s było obniżenie perspektywy, do czego doszło w maju 2016 r., a z czego analitycy agencji wycofali się po roku.

Na 12 października ostatnie tegoroczne przeglądy ratingu Polski zaplanowały agencje Fitch i S&P.

"Stabilna perspektywa ratingu Polski odzwierciedla pogląd Moody's, że ryzyka dla niego są zbilansowane. Wyraża również nasze oczekiwanie, że wzrost gospodarczy pozostanie solidy mimo wyzwań w otoczeniu instytucjonalnym. Ponadto, daje wyraz naszemu oczekiwaniu, że deficyt pozostanie poniżej poziomu 3 proc. PKB" - napisano z kolei w datowanym na 27 marca, komentarzu.

(PAP Biznes)

tus/Bankier.pl

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
andrzejwaskez
Właściwie to nie wiem dlaczego nie wzrósł. W TVN pewnie mówili aleniesty nie oglądam.
tomek323
Po 2008 r. ratingi Moody`s i reszty mają wartość = 0
siunek
Nie podniósł Moody's i za miesiac nie podniosą zapewne S&P i Fitch. Nie zrobiliby tego "antynazistom" w Polsce na miesiąc przed wyborami, dając do ręki argumenty dyktatorowi z Żoliborza. To ewidentne, że fundamentalnie gospodarka polska słabnie, skoro populistyczny rząd finasuje socjal zamiast criminal.
silvio_gesell
Rating agencji Moody właśnie spadł.
pull_up
Chyba twój własny rating wszechwiedzący ekspercie.
silvio_gesell odpowiada pull_up
Mój rating u ciebie jest od dawna śmieciowy.
pull_up odpowiada silvio_gesell
Przecież napisałem że oceniam cię wysoko.
pull_up odpowiada silvio_gesell
To że jakiś jeden wstrętny liberał z drugim coś buchnął to jeszcze nie powód aby na rządzących wybierać ludzi jawiących się jako zbawcy narodu. To jest jeszcze gorszy typ ludzi i szczerze nie wiem jak można się a to nabierać i poddawać takiej retoryce wiecznie skrzywdzonego i oszukiwanego przez To że jakiś jeden wstrętny liberał z drugim coś buchnął to jeszcze nie powód aby na rządzących wybierać ludzi jawiących się jako zbawcy narodu. To jest jeszcze gorszy typ ludzi i szczerze nie wiem jak można się a to nabierać i poddawać takiej retoryce wiecznie skrzywdzonego i oszukiwanego przez wszystkich.
silvio_gesell odpowiada pull_up
Cały twój problem w tym, że oceniasz ludzi a nie czyny. Ale jeśli już musisz naklejać ludziom etykiety, to PO nie jest partią liberalną, tylko konserwatywną bo nie wprowadzali reform. PiS to partia progresywna, bo wprowadzają reformy. Ważne co się robi, a nie co się mówi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki