REKLAMA

Afera e-mailowa Dworczyka i wątpliwy biznes Mejzy. Donald Tusk komentuje

2021-11-24 13:06, akt.2021-11-24 16:37
publikacja
2021-11-24 13:06
aktualizacja
2021-11-24 16:37

To że szef KPRM Michał Dworczyk oraz wiceminister sportu Łukasz Mejza są nadal w rządzie jest naruszeniem podstawowych standardów - ocenił w środę Donald Tusk.

Afera e-mailowa Dworczyka i wątpliwy biznes Mejzy. Donald Tusk komentuje
Afera e-mailowa Dworczyka i wątpliwy biznes Mejzy. Donald Tusk komentuje
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Na środowej konferencji prasowej Tusk był pytany o ewentualny wniosek o wotum nieufności wobec szefa KPRM Michała Dworczyka, a także o środowy materiał Wirtualnej Polski na temat Łukasza Mejzy.

"Ten rząd powinien podać się do dymisji z powodów dużo poważniejszych niż bardzo nieszczęsne nominacje kadrowe i personalne" - podkreślił lider PO.

"To że minister Dworczyk jest ciągle ministrem jest samo w sobie rzeczą dość niebywałą. Ten, który miał odpowiadać za skuteczną akcję szczepień, poległ na tym najważniejszym froncie, na którym rozstrzyga się kwestia życia setek tysięcy Polaków. Stał się bohaterem nie akcji szczepień, tylko wielomiesięcznego serialu mailowego, z którego wyłania się wyjątkowo ohydna twarz tego rządu: słupki, PR, propagandyści, jakieś szare typy schowane w trzecim szeregu, de facto kierujące pracami rządu" - mówił Tusk.

Odnosząc się do sprawy Mejzy zauważył, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "kupczył w Sejmie stanowiskami, aby skleić, takimi coraz brudniejszymi metodami, większość w parlamencie". "I mają dzisiaj większość, zbudowaną z takich panów Mejzów" - powiedział Tusk. "Ludzie, którzy prezentują ten poziom nie powinni być nie tylko w rządzie" - dodał polityk.

Według niego sprawa Mejzy to jest kolejny test dla premiera Mateusza Morawieckiego, który jednak - jak mówił - nie będzie zdany.

W środę Wirtualna Polska napisała, że firma obecnego wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Mejza miał osobiście przekonywać rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa to 80 tys. dolarów. Jak zaznacza WP metoda, którą zachwalał, nie ma jednak medycznego potwierdzenia. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ par/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (29)

dodaj komentarz
alberto2020
Fajnie, że Tusk wrócił i się szarpie z PiS. W końcu są emocje w naszej polityce
volksempfanger
Z wyglądu jakby ze Sturmabteilung. Mejza uprzedzając trolli.
samsza
Głosowania żadnego nie było, a mimo to zdobył mandat, geniusz...
mnm1
Naruszeniem podstawowych standardów jest obecność Donalda Tuska w życiu publicznym Polski
kriso135
I to mówi człowiek, który wyciągnąć Arłukowicza z SLD stworzył dla niego nikomu nie potrzebne stanowisko pełnomocnika ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu[
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marxs
słuchajcie PISnieci czy jest u was choć jedna osoba uczciwa,przyzwoita i wykształcona(nie mylić wykrztaóceniem) czekam na nazwisko takiego lub takiej
marok
Nawet gdybyś miał tytuł profesora nauk wszelakich, poziom Twoich wpisów tak fatalnie świadczy o Tobie, że na nic zdadzą się i takie tytuły.
Na szczęcie nie ma u nas Sławków Nowaków, a Mejza do Sejmu dostał się z listy oPOzycji.
300_pala odpowiada marok
Jeszcze cię nie wysłali z reszta WOT na granice ??
marok
Przecież Mejza dostał sie do Sejmu z listy wieloletniego koalicjanta Tuska , czyli PSL-u.
Z jednej strony krytykuje, a z drugiej chciałby ,żeby Mejza przeszedł na jego stronę, czyli oPOzycji. Paradne.

Powiązane: Afera mailowa - włamania do poczty polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki