REKLAMA

Adamczyk: Węzeł łączący A2 i Via Carpatię może być jednym z najważniejszych w Europie

2021-04-18 17:40
publikacja
2021-04-18 17:40
Ministerstwo Infrastruktury

Węzeł na skrzyżowaniu autostrady A2 i trasy Via Carpatia może być jednym z najważniejszych w Europie, a obie budowane obecnie trasy mają szansę przyciągnąć do wschodnich regionów Polski nowych inwestorów - ocenił w niedzielę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

“Autostrada A2 w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego będzie się krzyżowała ze szlakiem Via Carpatia. Powstanie Węzeł Łukowisko i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Europy. Dzisiaj może to budzić zdziwienie i niedowierzanie (...), szczególnie tych, którzy znają doskonale region i układ komunikacyjny Podlasia” - powiedział Adamczyk w Programie I Polskiego Radia.

“To jest informacja ważna dla tych, którzy zamierzają inwestować i tworzyć miejsca pracy we wschodnich regionach kraju. Robimy wszystko aby ten dostęp komunikacyjny ułatwić” - dodał.

Minister przypomniał, że w 2024 roku powstaną odcinki, które pozwolą nam dojechać z Warszawy autostradą A2 do Białej Podlaskiej.

“Rozwija się system dróg, który jest swoistym silnikiem rozwoju gospodarczego i do takich inwestycji należy autostrada A2. Do Siedlec dojedziemy w 2023 roku a do Białej Podlaskiej w 2024 roku” - stwierdził Adamczyk.

Minister przypomniał, że we wschodniej części Polski trwa już budowa trasy Via Carpatia, która biegnie w Polsce w relacji “północ-południe".

Via Carpatia w Polsce będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie, wykorzystując oprócz S19 również S61. Via Carpatia połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jas2
Naszego zbawcę Balcerowicza należałoby zapytać, dlaczego nie budowali dróg przez pierwsze 10-15 lat po transformacji ustrojowej? A bezrobocie wynosiło 15-20%. Zamiast na zasiłki dla bezrobotnych, można było środki przeznaczyć na budowę infrastruktury. Dopiero w 2005 roku PiS ruszył z budowami.
darius19
odp. "jas2" - bo nie bylo za co. Kraj byl zrujnowany. Slaba pamiec. A te obecne inwestycja sa na koszt naszych dzieci. One zaplaca za dlug.
obywatel_1905
A tymczasem w 2020 do użytku oddane zostało całe 30 km autostrad w Polsce. Z Siedlec do Białej
Podlaskiej jest 70km, wiec chyba nie się nie wyrobia do 24.
jarekzbyszek
Litwa i Kłajpeda rozwinie wschodnią Polskę. Szkoda, że nie ma połączenia z lotniskiem w Radomiu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki