Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe

Kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś zostały zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, teraz będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami - zapowiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

(fot. HH / Bankier.pl)

Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył w czwartek placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia.

Wszystko co się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że wracamy do normalności, odbudowujemy znaczenie narodowego operatora, jakim jest Poczta Polska, odbudowujemy etos pocztowca, służby zaufania, zaangażowania, odpowiedzialności - powiedział Adamczyk.

W ocenie ministra Poczta Polska, dzięki dużej liczbie placówek i odpowiedniej strukturze organizacyjnej, będzie w przyszłości jednym z głównych filarów administracji państwa.

Filarem, dzięki któremu będziemy mogli, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii administrowania państwem, dotrzeć również do najbardziej oddalonych miejsc w kraju - dodał Adamczyk. Dlatego - jego zdaniem - ważne jest, by odbudować sieć placówek pocztowych w całym kraju.

Jak zaznaczył minister Poczta Polska nie tylko prowadzi działalność pocztową, ale także świadczy inne usługi, m.in. prowadzi sprzedaż prasy i książek. W ponad 800 placówkach pocztowych mieszkańcy mogą też korzystać z bezpłatnego internetu.

Minister zapowiedział także, że okienka pocztowe będą uruchamiane na dworcach kolejowych. Oprócz usług pocztowych mają się zajmować m.in. sprzedażą biletów kolejowych.

"To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań. Tym największym jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów" - powiedziała natomiast szefowa rządu Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa".

(PAP)

ilp/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~ladysss

Poczta za wszelką cenę chce przemówić do straconych klientów, ja już od kilku miesięcy korzystam częściej z jadezabiore niż z poczty

! Odpowiedz
0 12 ~Pocztowiec

Na węzłach przeładunkowych poczta zmuszona zatrudnić więźniów bo za takie pieniążki ludzie nie chcą pracować

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

to niech podniosą pensje lub ściagaja z regionów z duzym bezrobociem itp..

! Odpowiedz
5 11 ~TW-BALBINA

Żenada i zacofanie, po dojnej zmianie urząd pocztowy pachnie Orwellem, kościelne wydawnictwa wymieszane z wypocinami kaczora i rajtuzami.

! Odpowiedz
0 1 ~plutarch

plus koniecznie Cejrowski

! Odpowiedz
2 14 ~cyferka

tak plany fajne jak z policją reaktywują placówki , tylko że w policji chętnych do pracy nie brakuje , a na poczcie za głodowe pensje nie ma komu pracować....

! Odpowiedz
3 15 ~okjlkj

a czy pocztowcy dostaną podwyżki?

! Odpowiedz
9 1 ~Ma

Nareszcie odbudowa Polski. A nie napychanie kieszeni vel Adamowicze czy Piniory

! Odpowiedz
2 6 ~BeataJakaBeata

Forma działalności firmy Poczta Polska- to spółka z o.o

! Odpowiedz
5 10 ~f16

Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa". - będę miał takie poczucie jak PIS wyląduje w rynsztoku historii, a ich politycy zostaną rozliczeni z głupoty, chamstwa i rozpieprzenia mego Państwa.!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil