REKLAMA

Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe

2016-12-01 14:42
publikacja
2016-12-01 14:42

Kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś zostały zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, teraz będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami - zapowiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

fot. HH / / Bankier.pl

Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył w czwartek placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wszystko co się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że wracamy do normalności, odbudowujemy znaczenie narodowego operatora, jakim jest Poczta Polska, odbudowujemy etos pocztowca, służby zaufania, zaangażowania, odpowiedzialności - powiedział Adamczyk.

W ocenie ministra Poczta Polska, dzięki dużej liczbie placówek i odpowiedniej strukturze organizacyjnej, będzie w przyszłości jednym z głównych filarów administracji państwa.

Filarem, dzięki któremu będziemy mogli, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii administrowania państwem, dotrzeć również do najbardziej oddalonych miejsc w kraju - dodał Adamczyk. Dlatego - jego zdaniem - ważne jest, by odbudować sieć placówek pocztowych w całym kraju.

Jak zaznaczył minister Poczta Polska nie tylko prowadzi działalność pocztową, ale także świadczy inne usługi, m.in. prowadzi sprzedaż prasy i książek. W ponad 800 placówkach pocztowych mieszkańcy mogą też korzystać z bezpłatnego internetu.

Minister zapowiedział także, że okienka pocztowe będą uruchamiane na dworcach kolejowych. Oprócz usług pocztowych mają się zajmować m.in. sprzedażą biletów kolejowych.

"To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań. Tym największym jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów" - powiedziała natomiast szefowa rządu Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa".

(PAP)

ilp/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~ladysss
Poczta za wszelką cenę chce przemówić do straconych klientów, ja już od kilku miesięcy korzystam częściej z jadezabiore niż z poczty
~Pocztowiec
Na węzłach przeładunkowych poczta zmuszona zatrudnić więźniów bo za takie pieniążki ludzie nie chcą pracować
~niepelnosprawny_org
to niech podniosą pensje lub ściagaja z regionów z duzym bezrobociem itp..
~TW-BALBINA
Żenada i zacofanie, po dojnej zmianie urząd pocztowy pachnie Orwellem, kościelne wydawnictwa wymieszane z wypocinami kaczora i rajtuzami.
~plutarch
plus koniecznie Cejrowski
~cyferka
tak plany fajne jak z policją reaktywują placówki , tylko że w policji chętnych do pracy nie brakuje , a na poczcie za głodowe pensje nie ma komu pracować....
~okjlkj
a czy pocztowcy dostaną podwyżki?
~Ma
Nareszcie odbudowa Polski. A nie napychanie kieszeni vel Adamowicze czy Piniory
~BeataJakaBeata
Forma działalności firmy Poczta Polska- to spółka z o.o
~f16
Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa". - będę miał takie poczucie jak PIS wyląduje w rynsztoku historii, a ich politycy zostaną rozliczeni z głupoty, chamstwa i rozpieprzenia mego Państwa.!

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki