REKLAMA

Adamczyk: A2 w 2025 r. dotrze do granicy państwa

2020-08-14 12:44
publikacja
2020-08-14 12:44
GDDKiA

Autostrada A2 dotrze w roku 2023 do Siedlec, a rok później zostanie wydłużona do Białej Podlaskiej - zapowiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas otwarcia odcinka autostrady A2 między węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Szef resortu infrastruktury, który uczestniczył w uroczystości na A2 wraz z m.in. premierem Mateuszem Morawieckim, podkreślał wagę dla rozwoju gospodarczego kraju inwestycji autostradowych i drogowych. "W 2023 roku 22 tys. km dróg gminnych i powiatowych będzie zmodernizowanych przebudowanych, wybudowanych dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych, dzięki rządowemu wsparciu" - zapewnił.

"W każdym praktycznie miejscu oddajemy do realizacji inwestycje bezpośrednio realizowane z budżetu państwa z udziałem środków pomocowych czy też inwestycje samorządowe wspierane przez rząd" - dodał.

Minister liczy, że w roku 2025 A2 osiągnie wschodnią granicę państwa. Podkreślił, że otwarcie tego odcinka autostrady pokazuje, że rząd dotrzymuje słowa. “Deklarowaliśmy bezpieczne nowoczesne wymarzone drogi, deklarowaliśmy ich realizację i to się dzieje” - mówił Adamczyk.

Otwarty w czwartek odcinek Autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego liczy 15 km długości.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski, Ewa Wesołowska

pif/ ewes/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
m00zyk
Bo nas stać, a takie np. Szwajcary to biedaki i cebulaki.
antek10
Cena za przejazd km polską autostradą kosmos w porownaniu z cenami na świecie. Jak to mozliwe? Golą nas jak barany.
jas2
Nie narzekaj. Większość jest za darmo.
onlyv8engine odpowiada jas2
co jest za darmo? chory jesteś. Przejazd z wawy do świecka to ponad 80PLN, busem ponad 120 a na ciężarowych cały czas viatol nawet na starej 2
onlyv8engine
W Szwajcarii roczny przejazd (opłata za cały rok) kosztuje 144PLN w przeliczeniu na złote.Nawet na włoskich autostradach nie jest tak drogo. Zresztą u nas autostrady to zwykłe S-ki bo 2 pasy w jedną stronę to żadna autostrada

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki