REKLAMA
BADANIE

AB chce co roku płacić dywidendę

2023-02-09 12:20
publikacja
2023-02-09 12:20

AB, dystrybutor sprzętu IT, AGD, RTV, GSM oraz zabawek, chce co roku wypłacać akcjonariuszom dywidendę, chociaż prezes Andrzej Przybyło zastrzega, że spółka nie ogłaszała formalnie swojej polityki dywidendowej.

AB chce co roku płacić dywidendę
AB chce co roku płacić dywidendę
fot. krzysmam / / Shutterstock

"Od pewnego czasu de facto mamy politykę dywidendową, ale nie jest ogłoszone, że co roku chcemy wypłacać dywidendę. Dlaczego nie chcieliśmy tego ogłaszać? Z odpowiedzialności wobec akcjonariuszy. Gdyby coś się wydarzyło, i nie moglibyśmy wypłacić dywidendy, to musielibyśmy +świecić oczami+. Wolimy zaskakiwać pozytywnie. Naszą ideą jest, żeby tę dywidendę co roku płacić i także w tym roku, który będzie, mamy w naszych planach przewidziany pewien poziom dywidendy, aby on koniecznie zaistniał" - powiedział prezes Andrzej Przybyło podczas czwartkowej konferencji, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Za rok obrotowy 2021/2022 AB wypłaciło 1,25 zł dywidendy na akcję. Jeszcze w poprzednim roku spółka wypłaciła 1 zł dywidendy na akcję.

Prezes Przybyło jest zadowolony z wyników spółki w roku kalendarzowym 2022, ale o szczegółach AB poinformuje w raporcie kwartalnym, którego publikacja jest przewidziana na 8 marca.

"2022 rok oceniamy pozytywnie, jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy, widzimy też potencjał na przyszłość" - powiedział. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mowca
Odstąpienie od polityki dywidendy to trochę więcej niż +świecić oczami+, deklaracje nic nie kosztują i są tyle samo warte. Gratuluję przykucia uwagi, na krótko.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki