REKLAMA

8,5 mln euro na naprawę uszkodzonego pendolino

2019-04-24 15:21
publikacja
2019-04-24 15:21

Naprawa pociągu pendolino, który został uszkodzony w wypadku pod Ozimkiem w kwietniu 2017 roku, potrwa około 19-20 miesięcy. W środę rozpoczął się transport uszkodzonego członu na naprawę do Włoch - poinformował w środę dziennikarzy Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

fot. / / PKP Intercity

"Zgodnie z umową przewidywany czas naprawy pendolino to 19-20 miesięcy" - powiedział Chraniuk.

Uszkodzony w wypadku pierwszy człon pociągu pojedzie na naprawę do Włoch na specjalnej platformie transportem drogowym.

PKP Intercity podpisało umowę z firmą Alstom na naprawę pociągu pendolino, który został uszkodzony w wypadku pod Ozimkiem w listopadzie ubiegłego roku. Będzie ona kosztowała ponad 8,5 mln euro bez VAT.

Prace przeprowadzi konsorcjum Alstom Konstal oraz Alstom Ferroviaria S.p.A, które jest jedynym producentem pojazdów serii ED250 (Pendolino).

Według PKP Intercity w celu przewrócenia pojazdu do pierwotnego stanu niezbędny będzie m.in. demontaż, wymiana urządzeń i poszycia, szczegółowe pomiary, spawanie całego pudła, montaż, próby członu na specjalistycznym stanowisku pomiarowym.

W miejscowości Ozimek w kwietniu 2017 roku kierowca ciągnika siodłowego zignorował zakaz ruchu ciężarówek i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Obciążony dodatkowym ładunkiem zestaw zablokował się na przejeździe.

Kiedy kierowca wysiadł z kabiny, żeby wezwać pomoc, w ciągnik uderzył pociąg pendolino. W wyniku zderzenia rannych zostało 18 osób, z czego siedem z poważnymi ranami przewieziono do szpitali. Uszkodzeniu uległ pociąg, szyny, blisko pięćset podkładów i sieć trakcyjna.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
raficus
PO lizydupstwo opanowała do perfekcji! Polityce PO w Brukseli bardziej myśleli o uśmiechach i poklepywania się po plecach z zachodnimi politykami niż o interesie Polski. Po co było kupować drogie włoskie i szybkie Pendolino, skoro nie można nim szybko jeździć. Teraz zniszczony pierwszy człon Jamnika trzeba przewieźć PO lizydupstwo opanowała do perfekcji! Polityce PO w Brukseli bardziej myśleli o uśmiechach i poklepywania się po plecach z zachodnimi politykami niż o interesie Polski. Po co było kupować drogie włoskie i szybkie Pendolino, skoro nie można nim szybko jeździć. Teraz zniszczony pierwszy człon Jamnika trzeba przewieźć do Włoch aby naprawić, a można było kupić polskie pociągi z Pesy. Czy żaden platformerski ćwierćmózg nie domyślał się, ze pociąg może ulec wypadkowi???

Powiązane: Pendolino na polskich torach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki