REKLAMA

7LEVELS chce wejść na NewConnect. Cena maksymalna akcji wynosi 75 zł

2017-10-10 10:46
publikacja
2017-10-10 10:46

7LEVELS, krakowski producent gier na konsolę Nintedo Switch, chce zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka rozpoczęła we wtorek publiczną ofertę akcji, zapisy potrwają do 24 października - podała firma w komunikacie. Cena maksymalna akcji wynosi 75 zł.

fot. / / gpw.pl

Oferta publiczna obejmuje 85 tys. akcji, co oznacza, że wartość oferty może wynieść około 6,4 mln zł. Krakowska spółka zaoferuje do 25 tys. nowych akcji serii C. W ofercie znajdą się również akcje sprzedawane przez jednego z dotychczasowych udziałowców, Blite Fund, który posiada obecnie 19,6 proc. akcji spółki. W przypadku sprzedaży wszystkich oferowanych akcji wycena spółki po ofercie może przekroczyć 39 mln zł.

Budowa księgi popytu w ofercie ma potrwać do 20 października, natomiast przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych zakończy się 19 października. Zapisy dla instytucji zaplanowano na 23-24 października. Przydział akcji ma nastąpić do końca października. Oferującym jest Polski Dom Maklerski.

"Potrzebujemy środków na marketing naszej gry Castle of Heart, zwiększenie zespołu produkcyjnego oraz na początkowy etap prac nad kolejnym tytułem, nad którym prace chcemy rozpocząć jeszcze w listopadzie bieżącego roku" - poinformował Krzysztof Król, wiceprezes spółki, podczas wtorkowej konferencji.

Obecnie krakowska firma kończy prace nad swoją pierwszą grą Castle of Heart - do tej pory zespół 7levels realizował projekty dla innych producentów, m.in. giełdowego Bloober Team oraz IFun4all. Premierowy tytuł studia ma zostać wydany na platformę Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2018 roku. W pierwszych dwunastu miesiącach po premierze spółka liczy na minimum 100 tys. sprzedanych egzemplarzy w cenie 15-20 EUR/USD, głównie w Europie i Ameryce Północnej. Rozmawia też z wydawcą japońskim.

"Gra będzie gotowa w listopadzie, jednak ze względu na ogromną konkurencję w okresie przedświątecznym, czas potrzebny na dopracowanie kampanii promocyjnej, ale również - jeśli nie przede wszystkim - rekomendacji samego Nintendo, zdecydowaliśmy się wydać grę w pierwszym kwartale 2018 roku" - powiedział Król.

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała w marcu tego roku i do tej pory sprzedała się w 5 mln egzemplarzy. Dotychczas na nową platformę wydano ok. 150 gier, a zgodnie z szacunkami 7Levels do czasu premiery Castle of Heart liczba ta może wzrosnąć do 300.

Jak podano, koszt produkcji Castle of Heart wynosi około 1 mln zł plus koszty marketingu, co razem daje około 1,5 mln zł. Zgodnie z szacunkami zarządu spółki, koszty te mają zwrócić się w ciągu jednego kwartału. Spółka pozyskała środki na produkcję gry poprzez dwie rundy finansowania, zapraszając do akcjonariatu dwa fundusze - Blite Fund oraz FIZ z grupy Trigon, który posiada obecnie 30 proc. akcji spółki.

7Levels powstała w 2014 roku. Obecnie spółka zatrudnia ośmiu pracowników, natomiast przy Castle of Heart współpracowała dodatkowo z 4-5 osobami. Strategia 7Levels zakłada wypuszczanie jednej dużej gry (6-10 godz. rozgrywki) co 12-15 miesięcy.

Łukasz Kucharski (PAP Biznes)

sar/ kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki