REKLAMA

76 proc. za tym, by 14. emerytura była wypłacana co roku. Sondaż dla "SE"

2021-03-12 06:43
publikacja
2021-03-12 06:43
76 proc. za tym, by 14. emerytura była wypłacana co roku. Sondaż dla "SE"
76 proc. za tym, by 14. emerytura była wypłacana co roku. Sondaż dla "SE"
fot. Cedric E / / Shutterstock

76 proc. Polaków uważa, że 14. emerytura powinna być wypłacana najbiedniejszym seniorom co roku - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu”. Wiceminister rodziny Stanisław Szwed nie wykluczył, że "czternastka" będzie też w kolejnych latach, jeśli pozwolą na to możliwości budżetowe.

Na pytanie, czy 14. emerytura powinna być wypłacana najbiedniejszym seniorom co roku, 76 proc. respondentów stwierdziło, że tak. Przeciwnych było 14 proc., a kolejne 10 proc. nie miało zdania.

Wyniki sondażu skomentował w rozmowie z gazetą wiceminister rodziny i polityki społecznej. "Środki dla emerytów są potrzebne, sondaż mnie nie dziwi" - stwierdził.

"Jeśli będą możliwości budżetowe, to nie można wykluczyć, że także w kolejnych latach będzie czternastka. I każde wsparcie dla seniorów będzie dobrze przyjmowane. Liczę na to, że rozwiązania wspierające emerytów znajdą się w Nowym Polskim Ładzie" - powiedział Szwed.

Sondaż zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 3-4 marca na próbie 1033 dorosłych Polaków.(PAP)

kmz/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
artureg
To aż 14% w miarę rozsądnych ludzi mieszka w Polsce?
vonmisses
Serio? Ktoś robi takie głupie sondaże? Niech jeszcze spytają następnym razem - "Czy jutro każdy powinien dostać 1 mln złotych, żeby mu się lepiej żyło?" oraz "Czy każdy powinien móc być nieśmiertelny?" :P

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki