PILNE

630 mln zł bankowego kredytu dla Przewozów Regionalnych

2016-09-28 13:58
publikacja
2016-09-28 13:58

Prawie 630 milionów złotych pożyczą spółce Przewozy Regionalne trzy banki. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i zakup nowego taboru. Umowę w tej sprawie podpisali dziś przedstawiciele spółki oraz banków PKO BP, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz BZ WBK.

630 mln zł bankowego kredytu dla Przewozów Regionalnych / fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Jak mówi prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński, za te pieniądze spółka kupi i zmodernizuje ponad 50 składów. 36 pociągów zostanie zmodernizowanych, na torach pojawi się 10 zupełnie nowych składów, a także trzy autobusy szynowe. Dodatkowy tabor pojawi się w regionach, w których jest największe zapotrzebowanie na rozbudowę siatki połączeń. Jak mówi prezes, przewoźnik będzie prowadził w tej sprawie rozmowy z marszałkami województw, którzy są formalnym właścicielem firmy.

W ubiegłym roku w Przewozach Regionalnych wdrożono program naprawczy, który uratował spółkę przed bankructwem. Jako inwestor strategiczny do spółki weszła Agencja Rozwoju Przemysłu, która zainwestowała kilkaset milionów złotych. Spłacony został między innymi dług firmy.

Jak mówi prezes Agencji Marcin Chludziński , program już przynosi efekty. Przełożyło się to między innymi na wynik finansowy spółki. Chludziński zaznaczył, że za pierwsze półrocze tego roku jest on dodatki we wszystkich obszarach działalności firmy. Program polega między innymi na redukcji kosztów i zatrudnienia. Został wprowadzony między innymi program dobrowolnych odejść.

Spółka Przewozy Regionalne powstała w 2001 roku. Jest największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Dziennie na tory wyjeżdża 1600 pociągów spółki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A. Pszoniak/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Realista
Modernizacja kosztuje więcej niż zakup nowych maszyn ;-(
Ale za to daje większe możliwości korupcji ;-)

Jak widać w przewozach regionalnych gospodaruje się po staremu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki