5, 10, 15 a może 60 dni, czyli jak długo czekasz już na zwrot podatku

Fiskus ma teoretycznie 3 miesiące na zwrot nadpłaconego podatku, ale zwykle robią to wcześniej. Niemniej użytkownicy Bankier.pl narzekają, że w tym roku dłużej czekają na pieniądze. Sprawdzamy średnią – wypełnij ankietę.

Z informacji uzyskanych przez Bankier.pl wynika, że nie ma zagrożenia, że środków na zwroty z podatku zabraknie. W teorii im szybciej wypełnimy i złożymy deklarację tym szybciej dostaniemy pieniądze, ale to nie jest reguła. Niektórzy czekają już ponad 60 dni i chociaż termin wynosi 3 miesiące to mimo wszystko – wiele osób narzeka, że w zeszłym roku środki dostali o wiele szybciej.

Główne przyczyny w opóźnieniach wynikają z błędów w deklaracjach podatników np. wśród papierowych deklaracji wysyłanych pocztą najczęstszym błędem jest brak podpisu. Jednak długie terminy to nierzadko wina też samych urzędników – czasem to kwestia złego harmonogramu urlopowego lub zwyczajne i nieprzewidywalne epidemie grypy. Druga kwestia to stosowanie preferencji wobec podatników posiadających Kartę Dużej Rodziny. Osoby z KDR rozliczane są w pierwszej kolejności a to oznacza, że czasem deklaracje złożone przez np. małżeństwa bezdzietne trafiają na koniec kolejki i zwrot otrzymają w późniejszym terminie, nawet jeśli deklarację złożyli wcześniej.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Niecierpliwa

Ja juz czekam ponad 3 miesiace i tez nic.. Jetsen ciemawa czy wgl wyplaca to kiedys bo ja nie popuszcze

! Odpowiedz
0 0 ~Oczekująca

Ja czekam 72dni i nadal nic,a jak dzwonilam do US to Pani powiedziala ze jeszcze czas jest a tak wogole to środków na wyplaty niema

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl