400 zł na sprzęt Xiaomi od Citi Handlowego. Prześwietlamy promocję

redaktor Bankier.pl

Planujący zmianę smartfona, kupno słuchawek lub innego sprzętu elektronicznego mają teraz szansę zgarnąć kod rabatowy do internetowego sklepu Xiaomi w wysokości 400 zł. Podstawowy warunek to zrealizowanie płatności bezgotówkowych na kwotę 2000 zł świeżo wydaną kartą kredytową Citi Simplicity.

Czytając o promocjach bankowych, jako pierwsze przychodzą nam na myśl specjalne oferty kont osobistych. Nic dziwnego - to najczęściej reklamowany w ten sposób produkt bankowy. Nie znaczy to, że banki nie zachęcają do skorzystania z innych propozycji ze swojej oferty, w tym z kart kredytowych. W trzeciej odsłonie newslettera „Prześwietlamy promocje” wzięliśmy na tapet ofertę Citi Handlowego, która może przypaść do gustu sympatykom marki Xiaomi. Skorzystaj » 

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter »
Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » (Bankier.pl)

Za co dokładnie bank przyzna nagrodę?

400 zł, a dokładniej kod rabatowy na tę kwotę do oficjalnego sklepu internetowego Xiaomi – to nagroda, na jaką mogą liczyć klienci Citi Handlowego, którzy wyrobią kartę kredytową w ramach promocji „Zostań posiadaczem karty kredytowej Citi Simplicity i sprawdź jak otrzymać kod rabatowy na 400 zł do wykorzystania w sklepie internetowym mi-home.pl”.

Nazwa oferty specjalnej zdradza, która kredytówka jest objęta specjalnymi warunkami. Nie obejdzie się również bez spełnienia kilku wymogów stawianych przez bank.

Kliknij, żeby przejść do strony promocji i złożyć wniosek o kartę kredytową przez internet za pośrednictwem Bankier.pl
Kliknij, żeby przejść do strony promocji i złożyć wniosek o kartę kredytową przez internet za pośrednictwem Bankier.pl (Citi Handlowy)

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z promocji?

Zanim kod trafi do świeżo upieczonego posiadacza karty kredytowej, będzie on zobowiązany do spełnienia kilku warunków promocji. Pełna lista wymogów zawiera:

 • Posiadanie odpowiedniego statusu klienta – promocja jest skierowana do osób, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały w Citi Handlowym głównej karty kredytowej. Z promocji wykluczeni są również posiadający status dewizowy nierezydenta oraz obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 • Złożenie wniosku o kartę kredytową Citi Simplicity przy pomocy specjalnego formularza promocyjnego,
 • Dostarczenie odpowiedniego dokumentu dochodowego, na podstawie którego bank zweryfikuje deklarowane przez klienta dochody. Rodzaj dokumentów jest uzależniony od formy zatrudnienia wnioskującego.
 • Zawarcie umowy o kartę Citi Simplicity,
 • Aktywację karty kredytowej,
 • Zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej przynajmniej raz we wskazanym terminie,  
 • Zrealizowanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 2000 zł łącznie we wskazanym terminie. Do akceptowanych transakcji bank wlicza również wykonane przez nośnik zbliżeniowy do karty, a także transakcje zrealizowane za pomocą karty dodatkowej przez osoby do tego upoważnione przez klienta.

Citi Handlowy wymienia również w regulaminie, jakie transakcje podlegają wykluczeniu. Do transakcji szczególnych – jak bank je nazywa – należą transakcje w urzędach pocztowych, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych czy u podmiotów zajmujących się wymianą walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz podmiotów pośredniczących w wymianie. Wyłączone są również wypłaty środków pieniężnych z limitu w formie polecenia przelewu wewnętrznego lub krajowego. 

W tym samym dokumencie można również znaleźć informacje na temat warunków dotyczących samej nagrody. Kod rabatowy można wykorzystać w przypadku zakupów na kwotę nie mniejszą niż 401 zł. Brakująca kwotę klient dopłaca w trakcie składania zamówienia. Z promocji wyłączone są zamówienia, w których klient wybrał jako metodę dostawy odbiór osobisty. Termin ważności kodu wynosi 6 miesięcy od momentu otrzymania informacji w systemie Citibank Online. 

Czytelnicy, którzy chcą się zapoznać z dokładnymi zapisami regulaminu, mogą go znaleźć pod tym adresem. 

Kalendarium promocji

W parze z warunkami promocji idą zawsze terminy, których przekroczenie choćby o jeden dzień przekreśla szansę na otrzymanie nagrody. Aby nie zapomnieć o żadnym z nich, warto skorzystać z przygotowanego przez nas kalendarium.

Kalendarium promocji „Zostań posiadaczem karty kredytowej Citi Simplicity i sprawdź jak otrzymać kod rabatowy na 400 zł do wykorzystania w sklepie internetowym mi-home.pl”

Data/Termin

Warunek do spełnienia

do 2 grudnia 2019 r.

 • złożenie wniosku o kartę przez specjalną stronę internetową,
 • dostarczenie dokumentów dochodowych,
 • zawarcie umowy o kartę kredytową,
 • aktywacja karty kredytowej

do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę

 • zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej

do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę

 • dokonanie transakcji kartą na kwotę min. 2000 zł łącznie

do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki

 • przekazanie nagrody w bankowości elektronicznej Citibank Online

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji.

Co jeszcze warto wiedzieć o karcie Citi Simplicity?

Citi Simplicity to darmowa karta kredytowa. Za jej wydanie oraz obsługę bank nie pobiera opłat. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy karty nie spotkają się z żadnymi obciążeniami. Poniżej cennik obejmujący najważniejsze parametry dotyczące tej karty:

 • wydanie karty dodatkowej – 0 zł
 • obsługa karty dodatkowej (opłata roczna) – 48 zł (4 zł/m-c),
 • prowizja za transakcję bezgotówkową – 0 zł,
 • transakcja gotówkowa – 8 proc. (min. 10 zł),
 • transakcja szczególna np. wypłata z bankomatu – 8 proc. (min. 10 zł)
 • przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN – 5,8 proc.

Są jeszcze dwie informacje, które powinny szczególnie zainteresować rozważających wzięcie udziału w promocji. To okres bezodsetkowy i oprocentowanie stosowane w przypadku, kiedy klient nie wyrobi się ze spłatą całego zadłużenia w jego trakcie. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, natomiast oprocentowanie 10%*.

Nie mniej istotne są podstawowe wymagania stawiane przed klientem, który chce wyrobić Citi Simplicity – wszak to produkt kredytowy. Oferta jest kierowana do osób pełnoletnich, które osiągają dochody netto na poziomie min. 1200 zł/m-c oraz są zatrudnione w obecnej firmie od min. 3 miesięcy. W przypadku prowadzących działalność gospodarczą o ich spełnienie może być trochę trudniej. Wymagane osiąganie dochodów netto w wysokości co najmniej 2500 zł i prowadzenie firmy przez min. 2 lata. Ostateczna decyzja o przyznaniu karty jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta.

Więcej szczegółów na temat samej karty Citi Simplicity można znaleźć w naszym artykule – „Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym – jakie warunki?”.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Citi Handlowy nie próżnuje i zwykle posiada cały wachlarz aktywnych promocji swoich kart kredytowych, w tym przede wszystkim karty Citi Simplicity. Jedną z nich jest właśnie oferta gwarantująca otrzymanie kodu rabatowego na zakupy w sklepie internetowym Xiaomi.

Plusem tej propozycji jest możliwość skorzystania z niej nie tylko przez nowych klientów w dosłownym znaczeniu tego słowa – wniosek o kredytówkę w ramach promocji mogą również złożyć posiadacze kont osobistych, lokat, kredytów czy innych produktów z oferty banku. Wykluczeni są jedynie posiadacze głównej karty kredytowej lub osoby, które z niej zrezygnowały po 1 stycznia 2017 r. Co ciekawe, korzystający z karty dodatkowej jako użytkownik mogą bez problemu wziąć udział w promocji i liczyć na nagrodę. Nie bez znaczenia jest również możliwość spełnienia warunków stawianych przez Citi Handlowy w prosty sposób. Po otrzymaniu i aktywacji karty klient może je spełnić „od ręki” w ciągu jednego dnia. To wspólna cecha aktualnie obowiązujących promocji karty kredytowej Citi Simplicity.

Warto podkreślić natomiast, ze karta kredytowa – jak sama nazwa wskazuje – to produkt kredytowy. Spełnienie warunków uprawniających do jej otrzymania to dopiero jedna z trudności. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, trzeba pamiętać o spłacie zaciągniętych kredytów (np. wspomnianych wyżej 2000 zł uprawniających do otrzymania nagrody) w porę. W przeciwnym razie bank naliczy odsetki zgodnie z obowiązującym oprocentowaniem.

Zapisz się na newsletter „Prześwietlamy promocje”:

*Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14000 zł, całkowita kwota do zapłaty 14769,87 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 769,87 zł. (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 769,87 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1230,82 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31/03/2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 oorim

tak... amerykański bank namawia do chińskiego smartfona, przesyłającego dane do chin ? czy nie przesyłającego? co za upadek.... jaki wstyd..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne