REKLAMA

POLITYKA RODZINNANa rodziców czekają dodatkowe pieniądze. Ze złożeniem wniosku dobrze się pospieszyć

Dominika Florek2023-08-08 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-08-08 06:00

Rządowy program „Dobry start” to opcja na otrzymanie dodatkowych pieniędzy na zakup oraz skompletowanie wyprawki. Świadczenie przeznaczone jest dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Wnioski złożone do końca sierpnia zostaną wypłacone jeszcze we wrześniu, później trzeba będzie dłużej poczekać na pieniądze.

Na rodziców czekają dodatkowe pieniądze. Ze złożeniem wniosku dobrze się pospieszyć
Na rodziców czekają dodatkowe pieniądze. Ze złożeniem wniosku dobrze się pospieszyć
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Za trzy tygodnie rozpocznie się rok szkolny 2023/2024. Przed startem nauki rodzice wraz z dziećmi kompletują wyprawki, a lista przyborów szkolnych czasem może zaskakiwać liczbą artykułów, które należy kupić przed pierwszym września. Sposobem na odciążenie portfela jest złożenie wniosku o wypłatę świadczenia „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę.

Dodatkowe pieniądze dla rodziców. Sprawdź, czy masz prawo do 300 zł na dziecko

Wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” należy złożyć w terminie od 1 lipca do 30 listopada 2023 r. Opowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania o „300 plus”.

Rządowy program „Dobry start” przeznaczony jest dla rodziców dzieci w wieku do 20. roku życia lub 24. r.ż. w przypadku dzieci legitymujących się odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Wnioski o wypłatę świadczenia można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez: portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. 

Warto pamiętać, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę 300 zł na wyprawkę nie później niż do 30 września. Jeżeli dokument zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie zostanie wypłacone w ciągu 2 miesięcy od jego złożenia.

Rodzice i opiekunowie prawni mają czas do 30 listopada 2023 r. na złożenie wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną dla swoich pociech. Świadczenie jest wypłacane bez względu na wysokość rocznego dochodu w rodzinie. Więcej o szczegółach rządowego programu i zasadach jego wypłacania (m.in. o podziale kwoty pomiędzy rodzicami po rozwodzie) pisaliśmy w artykule pt. "Dodatkowe 300 zł dla dziecka na wyprawkę. Ruszył nabór wniosków".

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
po_co
Jestem ciekaw ile w tym roku wyniesie ta "darmowa" edukacja.
W zeszłym roku szkolnym mój syn do końca 4-tej klasy nie doczekał się podręcznika do kilku przedmiotów, a szkoła zobowiązała się te podręczniki dostarczyć.

Jak kogoś czeka wyprawienie dziecka do pierwszej klasy to niech bezpiecznie odłoży 1000 zł, może
Jestem ciekaw ile w tym roku wyniesie ta "darmowa" edukacja.
W zeszłym roku szkolnym mój syn do końca 4-tej klasy nie doczekał się podręcznika do kilku przedmiotów, a szkoła zobowiązała się te podręczniki dostarczyć.

Jak kogoś czeka wyprawienie dziecka do pierwszej klasy to niech bezpiecznie odłoży 1000 zł, może się zmieści.
Ja mam dwójkę dzieciaków w szkole i start do każdej klasy to lekką ręką 700-800 zł, bo przyjdzie zapłacić klasowe, szkolne, nauczycielskie, 72 ubezpieczenia, itd.

PS. Rodzicom którzy wypuszczają swoje pociechy polecam zastanowić się nad dodatkowymi ubezpieczeniami, szkoły mają obowiązek posiadać ubezpieczenie OC.
Z tego ubezpieczenia pokrywa się koszty leczenia i można żądać wypłaty odszkodowania.

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki