REKLAMA

30 zatrzymanych na imprezie Mayday

2013-11-10 12:59
publikacja
2013-11-10 12:59

30 uczestników festiwalu muzyki elektronicznej Mayday w Katowicach zdecydowało się w tym roku - według policji - przyjść na tę popularną imprezę z narkotykami. Wszyscy zatrzymani chcą dobrowolnie poddać się karze.

Gromadzący co roku kilkanaście tysięcy fanów festiwal Mayday zorganizowano w Katowicach po raz 14. Zabawa trwała od sobotniego wieczora do niedzieli rano. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu policjantów i celników z psami szkolonymi do poszukiwania narkotyków.

Mimo że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, funkcjonariusze zatrzymali 30 osób, które posiadały przy sobie narkotyki - marihuanę, amfetaminę, haszysz i tabletki psychotropowe; łącznie prawie 70 gramów i kilkadziesiąt tabletek. Wszyscy podejrzani zadeklarowali, że mają narkotyki na własny użytek.

Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Stróże prawa skontrolowali w sumie kilkaset osób - racjonował rzecznik katowickiej policji kom. Jacek Pytel.

Według policjantów przy tak zorganizowanej kontroli nie ma właściwie szans, aby bezkarnie prześliznąć się na imprezę ze środkami odurzającymi. W przeszłości jeden z uczestników imprezy chciał zmylić psy, dodając do woreczka z narkotykami kawę, pieprz, sól i inne przyprawy - mimo to pies bezbłędnie wyczuł narkotyki.

W ciągu ostatnich siedmiu lat przy okazji festiwalu Mayday policjanci zatrzymali w sumie prawie 150 osób, które w sumie usiłowały wnieść do Spodka powyżej pół kilograma narkotyków.

Wszystkim zatrzymanym w tym roku osobom postawiono zarzut posiadania narkotyków. Podejrzani złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Jej wymiar zostanie ustalony przez prokuratora. Maksymalna kara za to przestępstwo to trzy lata więzienia.

Festiwal Mayday narodził się w 1991 r. w Berlinie. W Katowicach odbywał się po raz czternasty. Organizowany jest tradycyjnie 10 listopada - w tym roku dzień wcześniej, ze względu na przedłużony weekend. W imprezie wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Policjanci i celnicy podkreślają dobrą współpracę z organizatorem koncertu.(PAP)

mab/ bos/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Michał
Polacy też się potrafią nieźle bawić :D
http://latwy.pl/polska-impreza
~Tomekk
Nawet biedne psy zrobili narkomanami, żeby wyłapać kilku nieszkodliwych gówniarzy z trawką... Ale dzięki takim akcjom prawdziwi bandyci mogą spać spokojnie.
~mat
stróże prawa ? kurwa kpina z prawa , kibole i faszyści są legalni a za trawkę ludzi sięz amyka . jebany katotaliban i państwo policyjne

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki