WAŻNE

150 zł za konto + 3% na lokacie + premia za polecenie od Banku Pekao. Prześwietlamy promocje

Monika Dekrewicz2020-06-19 10:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-06-19 10:00

Nowi klienci Banku Pekao mogą upiec nie dwie, a kilka pieczeni na jednym ogniu. Za założenie konta i spełnienie warunków czeka premia w wysokości 100 zł. A to dopiero początek listy z promocjami. Zainteresowani będą mogli skorzystać dodatkowo z punktów Priceless Specials, lokaty terminowej i zarobić na programie polecającym. 

Tym razem pod lupę redakcji Bankier.pl trafiły trzy promocje Banku Pekao oraz jedna promocja Mastercard, z których można skorzystać, zakładając jedno ze wskazanych kont osobistych banku. 100 zł to premia za jego otwarcie i spełnienie dodatkowych warunków, lokata kwartalna na 3 proc. w skali roku do 10 000 zł to kolejna z zachęt stosowanych przez bank. Punkty Priceless Specials o wartości 50 zł zostaną przyznane za samą kartę i zalogowanie do aplikacji mobilnej. Kwartet dopełnia program polecający, w ramach którego za pojedynczą rekomendację przysługuje nagroda w wysokości 100 zł. Limit poleceń nie kończy się jednak na jednym zaproszonym.

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » / Bankier.pl

Warunki promocji i kalendarium

Wzięcie udziału w kilku promocjach jednocześnie to z reguły trudniejsze zadanie. Problemem może być nie tyle sam trud włożony w spełnienie dodatkowych warunków, a zapamiętanie terminów, w których trzeba się zmieścić. Rzut okiem na poniższą tabelę powinien pomóc w organizacji.

Kalendarium promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z Kartą

i aplikacją mobilną PeoPay i otrzymaj nagrodę 100 zł” – edycja I

Data / Termin

Szczegóły

do 30 czerwca 2020 r.

 • złożenie wniosku o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą i aplikacją, 
 • otwarcie konta osobistego przez podstronę internetową banku lub aplikację mobilną 

do ostatniego dnia następnego miesiąca po przystąpieniu do promocji oraz przez trzy kolejne miesiące (czyli kolejno do 31 lipca, 31 sierpnia oraz 30 września, 31 października)

 • zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 500 zł,
 • zrealizowanie jednej płatności kartą lub w aplikacji PeoPay,
 • zalogowanie się do aplikacji PeoPay

do 30 listopada 2020 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta
Kalendarium promocji „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja II”

do 30 czerwca 2020 r. lub wyczerpania puli pakietów 

 • zawarcie umowy o kartę, 
 • złożenie wymaganych oświadczeń

Dotyczy nagrody - Punkty Powitalne w wysokości 1000 punktów Priceless Specials 

 • zalogowanie się co najmniej raz do aplikacji PeoPay 

Dotyczy nagrody - Punty PeoPay w wysokości 2400 punktów Priceless Specials 

do 14 dni roboczych po spełnieniu warunków dotyczących Punktów Powitalnych

 • przekazanie Punktów Powitalnych na rachunek programu Priceless Specials 

do 30 dni po spełnieniu warunków dotyczących Punktów PeoPay 

 • przekazanie Punktów PeoPay na rachunek programu Priceless Specials 

Kalendarium promocji „POLECAM PRZEKORZYSTNIE – EDYCJA II”

do 30 czerwca 2020 r.

 • wypełnienie i zaakceptowanie formularza potwierdzającego przystąpienie do programu,
 • zaakceptowanie regulaminu programu polecającego,
 • wyrażenie zgód marketingowych,
 • złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych

do 31 lipca 2020 r.

Polecający:

 • zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 500 zł,
 • zrealizowanie jednej płatności kartą lub w aplikacji PeoPay,
 • zalogowanie się do aplikacji PeoPay,
 • przekazanie kodu polecenia nowemu klientowi,

Nowy klient:

 • otwarcie konta z użyciem otrzymanego kodu polecenia,
 • zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 500 zł,
 • zrealizowanie jednej płatności kartą lub w aplikacji PeoPay,
 • zalogowanie się do aplikacji PeoPay,
 • wypełnienie i zaakceptowanie formularza potwierdzającego przystąpienie do programu,
 • zaakceptowanie regulaminu programu polecającego,
 • wyrażenie zgód marketingowych,
 • złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych

do 31 sierpnia 2020 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta

Kalendarium promocji „Lokata PeoPay 3%”

do 30 czerwca 2020 r.

 • otwarcie lokaty w bankowości mobilnej PeoPay

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Lokata terminowa na 3 proc. w skali roku jest zawierana na 3 miesiące. Wpłacić na nią można dowolną kwotę od 1000 do 10 000 zł. Wypłata środków przed czasem oznacza obniżkę oprocentowania do 0 proc. Z oferty można skorzystać tylko raz.

Kluczowe we wszystkich promocjach jest spełnienie jeszcze jednego warunku dotyczącego statusu klienta. Każda z nich inaczej definiuje nowego klienta. Zgodnie z zapisami promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z Kartą i aplikacją mobilną PeoPay i otrzymaj nagrodę 100 zł” jako nowego klienta traktuje się osobę, która od 1 stycznia 2019 r. do 20 maja 2020 r. nie była posiadaczem lub współposiadaczem konta lub lokaty terminowej w Banku Pekao. Szczegóły na jej temat można sprawdzić pod tym adresem.

Nieco inaczej nowego klienta opisuje regulamin oferty dotyczącej lokaty na 3 proc. w skali roku. Osoby, które nigdy nie korzystały z oferty banku, z pewnością nie będą miały problemów z jej otwarciem. Pozostali mogą skorzystać z tej propozycji, jeśli w terminie od 1 marca 2020 r. do 15 maja 2020 r. nie logowali się do aplikacji mobilnej banku. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie.  

Z oferty Mastercard dotyczącej punktów Priceless Specials skorzystają wszyscy nowi klienci oraz osoby, które zawarły umowę o kartę już wczesniej, ale jednoczęsnie nie później niż 31 marca 2020 r. Regulamin oferty można sprawdzić tutaj

„Nowy klient” przewija się również w regulaminie programu polecającego. Tutaj ten wymóg obowiązuje zaproszonego do programu. Co ciekawe sam dokument dość lakonicznie opisuje to pojęcie jako klient, który zawarł umowę o konto w związku z poleceniem. Nie są tutaj podane żadne ramy czasowe dotyczące karencji. Zainteresowanych dodatkowymi informacjami odsyłamy do regulaminu.  

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach objętych promocją?

W promocji biorą udział dwa rachunki. Konto Przekorzystne to flagowy ROR z oferty banku. To też jedno z tych kont, które stosują różną wysokość opłat w zależności od wieku klienta. Młodsi użytkownicy rachunku mogą liczyć na lepsze warunki cenowe. Darmowy rachunek, brak opłat za kartę, przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów krajowych bez żadnych warunków to elementy oferty dla młodych. Więcej informacji dostępnych w artykule „Konto Przekorzystne do 26 lat w Banku Pekao – warunki”.

Osoby, które 26. urodziny mają już za sobą, mogą uniknąć niektórych opłat po spełnieniu warunków. Do najważniejszych z nich należą:

 • prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł lub 0 zł pod warunkiem dokonywania stałych zasileń w wysokości 500 zł i dokonania jednej transakcji kartą lub przez aplikację PeoPay (opłata miesięczna)
 • użytkowanie karty - 3 zł lub 0 zł dla klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta (opłata miesięczna),
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego  –  2 proc. min 5 zł. Możliwe skorzystanie z dwóch wypłat miesięcznie za 0 zł przez klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta.

Do Konta Przekorzystnego bank dodaje Kartę Mastercard Debit FX (tzw. "karta rewolucyjna") z gwarancją niskich kursów. Transakcje zrealizowane w innej walucie niż PLN przeliczane są po kursie organizacji płatniczej bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie oraz bez doliczania marży banku do kursu wymiany. Więcej informacji można znaleźć w artykule „Konto Przekorzystne w Banku Pekao w Banku Pekao – warunki prowadzenia rachunku”.

Konto Świat Premium to drugi i ostatni rachunek na liście, za którego założenie bank może wypłacić premię. Podstawowe opłaty to:

 • opłata za prowadzenie Konta Świat Premium – 50 zł lub 0 zł pod warunkiem posiadania na rachunkach banku aktywów w łącznej kwocie w wysokości co najmniej 200 000 zł (opłata miesięczna),
 • opłata za użytkowanie karty – 0 zł (opłata miesięczna),
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego – 0 zł.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

W promocjach Banku Pekao można dostrzec kilka zalet. Jedną z nich podejście banku do wpływów – nie muszą one zostać wysłane przez pracodawcę (choć mogą), a sam warunek można już spełnić, zlecając przelew ze swojego konta w innym banku. Pozostałe wymogi również nie należą do trudnych i można je „odhaczyć” w kilka minut w ciągu jednego dnia. Warto również zauważyć, że pokrywają się częściowo z wymogami zwalniającymi z opłaty za prowadzenie Konta Przekorzystnego i obsługę karty.

Promocje banku łączą się ze sobą, co oznacza, że niemal od razu po założeniu konta, można również otworzyć lokatę i wysyłać kody poleceń znajomym i rodzinie. W ramach obecnej edycji programu polecającego można otrzymać do 15 nagród, co składa się na premii całkowitą w wysokości 1500 zł. Lokata PeoPay na 3% wyróżnia się natomiast wysoką stawką wśród konkurencji. Obecnie jest to jeden z dwóch najwyżej oprocentowanych depozytów na 3 miesiące.

Niektórzy mogą nie podjąć walki o bonus ze względu na dość niewysoką premię za założenie konta. W poprzednich promocjach banku można było zyskać do 200 zł za spełnienie podobnych warunków. Jako przykład można wziąć ofertę specjalną obowiązującą do końca 2019 r., którą opisywaliśmy w szóstej odsłonie „Prześwietlamy promocje”. Utrudnieniem może być również sprostanie wymaganej przez bank konsekwencji w spełnianiu warunków dodatkowych. Choć nie należą one do skomplikowanych, to opuszczenie choćby jednego z nich w np. sierpniu oznacza, że premia nie może zostać przyznana.  

Zapisz się na newsletter „Prześwietlamy promocje”

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki