REKLAMA

200 zł za otwarcie konta w Banku Pekao przez internet. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2019-10-30 13:43redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-10-30 13:43
Bankier.pl

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że promocja Banku Pekao nie wyróżnia się wśród ofert konkurencji. Przepustką do otrzymania premii pieniężnej jest zapewnienie wpływów i płacenie bezgotówkowo – warunki dobrze znane wyjadaczom wisienek. Warto jednak zwrócić uwagę na metody założenia konta, bowiem jedna z nich jest wyżej wyceniana.

Jak założyć konto, aby być w grze o najwyższą nagrodę? Czy wymagany jest wpływ wynagrodzenia? Czy bank weryfikuje wysokość realizowanych transakcji bezgotówkowych? O tym oraz innych warunkach najnowszej promocji Konta Przekorzystnego oraz Konta Świat Premium w Banku Pekao piszemy w kolejnej odsłonie newslettera „Prześwietlamy promocje”. Skorzystaj » 

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » / Bankier.pl

Za co dokładnie bank zapłaci 200 zł?

200 zł to kwota, którą Bank Pekao próbuje zawalczyć o nowych klientów rozglądających się za kontem osobistym. Promocja ”Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z kartą lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 i otrzymaj nagrodę do 200 zł” przewiduje zasilanie jednego z wymienionych rachunków wpływami oraz korzystanie z karty lub aplikacji mobilnej w trakcie zakupów. 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z promocji?

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał promocji i zgarnąć pełną pulę, nie obejdzie się bez spełnienia kilku warunków. Zgodnie z regulaminem oferty do obowiązków klienta należy:

 • Posiadanie statusu nowego klienta – ten wymóg mogą sobie „odhaczyć” osoby, które od 1 stycznia 2018 r. do 30 września 2019 r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku.
 • Zawarcie umowy o konto osobiste przez aplikację mobilną PeoPay lub specjalny wniosek internetowy ­­– ten warunek ma większe znaczenie niż mogłoby się początkowo wydawać. Wyłącznie wnioski złożone przez internet i z użyciem weryfikacji biometrycznej (selfie) są bowiem objęte maksymalną premią pieniężną. Klienci, którzy wybiorą inną metodę otwarcia ROR-u, mogą otrzymać nie więcej niż 100 zł. Jest od tej reguły jeden wyjątek – do grona klientów, którzy mogą się starać o wyższy bonus, zostaną również zaliczeni otwierający konto w oddziale, którzy co prawda zainicjowali otwarcie konta online, ale nie dokończyli procesu w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości przez system informatyczny banku.
 • Złożenie równocześnie wniosku o kartę debetową lub wybór aplikacji PeoPay ­­– spełnienie tego warunku nie jest jedynie formalnością. Posiadanie jednej z tych metod płatności jest furtką do spełnienia jednego z następnych wymogów.
 • Złożenie oświadczenia potwierdzającego znajomość regulaminu promocji oraz chęć uczestnictwa w akcji.
 • Zapewnianie wpływów na konto w wysokości min. 500 zł – bank nie bierze pod uwagę wpływów w postaci wpłat gotówki oraz środków pochodzących z przelewów wewnętrznych, a także rozliczeń depozytów terminowych lub kredytów i pożyczek. Nie są natomiast konieczne wpływy wynagrodzenia. Uwaga! Wymagane zagwarantowanie wpływu przez cztery miesiące z rzędu. W przypadku nagrody w wysokości 100 zł wystarczy zapewnienie wpływu tylko raz.  
 • Zrealizowanie min. jednej transakcji w miesiącu kartą lub przez aplikację przez cztery miesiące z rzędu – podobnie jak w przypadku wpływów także i tutaj obowiązuje zasada – tylko jedna płatność przez cały okres promocji – maks. 100 zł premii. Bank nie podaje na jaką kwotę musi być zrealizowana płatność.  

W ramach oferty można założyć konto wspólne, jednak nie oznacza to możliwość walki o podwójną nagrodę. Z oferty można skorzystać tylko raz. Dla dociekliwych dołączamy regulamin dostępny pod tym adresem.

Kalendarium promocji

Znajomość warunków promocji to zaledwie połowa sukcesu. Niemniej istotne jest spełnienie ich we wskazanym przez bank czasie. Część wyzwań, które stoją przed klientem, nie jest określona konkretną datą, a zależy od miesiąca, w którym otwarto konto osobiste. Na ten szczegół warto zwrócić uwagę.

Kalendarium promocji ”Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z kartą lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 i otrzymaj nagrodę do 200 zł”

Data / Termin

Warunek do spełnienia

Warunki uprawniające do otrzymania nagrody w wysokości 100 zł  

do 31 grudnia 2019 r.

 • złożenie wniosku o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą debetową lub aplikacją mobilną,
 • zawarcie umowy o konto bankowe,
 • złożenie oświadczenia potwierdzającego zapoznanie się z regulaminem promocji

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym założono konto

 • zapewnienie wpływu na konto w wysokości 500 zł,
 • zrealizowanie min. jednej transakcji kartą debetową lub przez aplikację PeoPay.

Warunki uprawniające do otrzymania dodatkowej nagrody w wysokości 100 zł

do 31 grudnia 2019 .

 • zawarcie umowy o konto bankowe z wykorzystaniem biometrii (selfie)

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym założono konto oraz przez kolejne trzy miesiące

 • zapewnienie wpływu na konto w wysokości 500 zł,
 • zrealizowanie min. jednej transakcji kartą debetową lub przez aplikację PeoPay.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Nagrody zostaną wypłacone osobno. Pierwszej z nich można się spodziewać do końca drugiego miesiąca następującego po dniu przystąpienia do promocji. Bardziej zaangażowani klienci, którzy wybrali otwarcie konta przez selfie, otrzymają nagrodę najpóźniej 29 maja 2020 r.

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach objętych promocją?

Konto Przekorzystne to od początku 2018 r. podstawowy rachunek Banku Pekao. Cennik rachunku jest uzależniony od wieku klienta. Na lepsze warunki cenowe mogą liczyć osoby, które nie świętowały jeszcze swoich 26. urodzin. Pisząc w skrócie, młodzi klienci mogą cieszyć się darmowym rachunkiem, brakiem opłat za kartę, przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów krajowych bez żadnych warunków. Więcej informacji o stosowanych przez bank stawkach dla klientów w tym wieku można przeczytać w artykule „Konto Przekorzystne do 26 lat w Banku Pekao – warunki”.

Starsi użytkownicy konta muszą nastawić się na spełnienie kilku wymogów, jeśli chcą uniknąć opłat. W ich przypadku kształtują się one następująco:

 • opłata miesięczna za prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł lub 0 zł pod warunkiem dokonywania stałych zasileń w wysokości 500 zł oraz dokonania jednej transakcji kartą lub przez aplikację PeoPay,
 • opłata miesięczna za użytkowanie karty - 3 zł lub 0 zł dla klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta,
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego  –  2 proc. min 5 zł. Możliwe skorzystanie z dwóch wypłat miesięcznie za 0 zł przez klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta.

Do Konta Przekorzystnego dołączana jest Karta Mastercard Debit FX (tzw. "karta rewolucyjna") z gwarancją niskich kursów. Transakcje w innej walucie niż PLN przeliczane są po kursie organizacji płatniczej bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie oraz bez doliczania marży banku do kursu wymiany. Wariant konta dla użytkowników powyżej 26. roku życia dokładniej opisuje ten artykuł: „Konto Przekorzystne w Banku Pekao w Banku Pekao – warunki prowadzenia rachunku”.

Dla bardziej wymagających klientów bank posiada w ofercie Konto Świat Premium. Posiadacze rachunku mogą skorzystać z darmowej obsługi doradcy osobistego premium oraz całej palety darmowych usług. Podstawowe opłaty:

 • opłata miesięczna za prowadzenie Konta Świat Premium – 50 zł lub 0 zł pod warunkiem posiadania na rachunkach banku aktywów w łącznej kwocie w wysokości co najmniej 200 000 zł,
 • opłata miesięczna za użytkowanie karty – 0 zł,
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego – 0 zł.

Do dyspozycji klienta banku jest aplikacja mobilna PeoPay. Bank przygotował również rozwiązania, które pozwolą na dokonywanie płatności alternatywnymi metodami. Dostępne są usługi Apple Pay, Fitbit Pay (karty Mastercard), Garmin Pay (karty Mastercard) oraz BLIK.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Oferta Banku Pekao ma kilka plusów. Pierwszym z nich jest możliwość wyboru konta osobistego – większość banków ogranicza promocje do konkretnego rachunku. Co więcej, instytucje z rozbudowaną ofertą kont osobistych wyłączają zazwyczaj najtańsze rachunki z promocji – w tym konta dla młodych. W związku z tym, że Bank Pekao nie posiada osobnego wariantu dla osób w konkretnym wieku, z promocji skorzystają również osoby do 26. roku życia rozglądające się za tanim rachunkiem.

Za propozycją Banku Pekao może również przemawiać możliwość podzielenia nagrody na dwie części. Większość zainteresowanych zapewne będzie celowała w maksymalną stawkę, ale przykładowo, jeśli ktoś upiera się przy otwarciu konta w oddziale, również ma szansę na nieco niższe  wynagrodzenie. Niektórzy mogą jednak uznać premiowanie konkretnej metody założenia rachunku za wadę oferty.

Do innych korzyści można zaliczyć dość liberalne podejście banku do pojęcia nowego klienta. Z oferty wykluczeni są wyłącznie korzystający z konta osobistego w danym przedziale czasowym, co oznacza, że posiadacze innych produktów banku mogą z powodzeniem zarobić na tej promocji. Na plus można zapisać możliwość założenia konta przez aplikację mobilną bez konieczności udania się osobiście do placówki.

Uczulamy jednak zapominalskich, że wyciągnięcie od banku maksymalnej premii będzie wymagało systematyczności. Warunki dotyczące wpływów oraz płatności bezgotówkowych kartą lub aplikacją będą musiały być realizowane przez cztery miesiące z rzędu. Oznacza to także, że na przelew od banku z nagrodą trzeba będzie trochę poczekać.

Zapisz się na newsletter „Prześwietlamy promocje”

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki