REKLAMA

14 000 pracowników Cisco do zwolnienia

2016-08-17 09:00
publikacja
2016-08-17 09:00

Cisco Systems zamierza zwolnić 14 tys. pracowników, którzy stanowią 20 proc. ogółu zatrudnionych. Ostatnie tak duże zwolnienia zostały przeprowadzone w sierpniu 2014 roku, kiedy spółka ogłosiła cięcie 6 tysięcy etatów.
[Aktualizacja 18.08.2016 r. 8:30] Choć doniesienia mówiły o 14 tys. pracowników, to spółka zapowiedziała, że zwolnienia obejmą 5,5 tys. stanowisk. 

14 000 pracowników Cisco do zwolnienia / fot. ALBERT GEA / FORUM

Proces zwolnień grupowych rozpoczął się w związku z odejściem spółki od produkcji sprzętu i skupieniem się na projektowaniu oprogramowania - poinformował serwis CRN. Informacje dotyczące cięcia etatów pochodzą od osoby ze środowiska firmy, która wolała pozostać anonimowa, biuro prasowe Cisco odmówiło skomentowania tych doniesień.

Cisco inwestuje w nowe produkty, jakimi są narzędzia do programowania i przetwarzania danych w chmurze. Planowana transformacja ma na celu dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów, a skupienie się na projektowaniu oprogramowania podniosłoby przychody ze sprzedaży. 

Nie tylko Cisco zaplanowało masowe zwolnienia w tym roku. Microsoft poinformował w lipcu bieżącego roku cięcie 2850 etatów, podobnie HP, które zapowiedziało w kwietniu zwolnienia grupowe mające objąć 3 tys. stanowisk. 

Cisco ma oddział również w Polsce - biura przedsiębiorstwa znajdują się w Warszawie i w Krakowie. 

[Aktualizacja 18.08.2016 r. 8:30] 

Firma Cisco potwierdziła przeprowadzenie masowych zwolnień grupowych. Jak podaje CNN Money, cięcia etatów obejmą 5,5 tys. stanowisk, czyli około 7 proc. wszystkich pracowników. Przedsiębiorstwo w ten sposób ograniczy koszty i tym samym będzie mogło rozwijać narzędzia dla biznesu w chmurze i zajmować się rozwiązaniami spod znaku internetu rzeczy.

Weronika Szkwarek 

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
~abc
USA planuje wkrótce rozwinąć branżę wprowadzania w innych krajach wprowadzania demokracji - Iran, Chiny, Rosja itd., będzie potrzeba dużo nowych pracowników, każdy dostanie pracę być może nawet ci co nie chcą zostaną powołani do armii...
~and
A bezrobocie spada. McDonaldsy już czekają.
~hh6
amazon zarabia, m$ chcialby, google jakos przedzie
cisco mialo by byc 4 graczem? nie bardzo w to wierze. szczegolnie, ze nie produkuja sprzetu.
a szkoda, bo mogli by sporo namieszac jest tyle fajnych nowosci ktore nadaja sie na sieciowy sprzet.epiphany, maszyny arm (bank w koncu chce z tej arch zrobic serwery z prawdziwego
amazon zarabia, m$ chcialby, google jakos przedzie
cisco mialo by byc 4 graczem? nie bardzo w to wierze. szczegolnie, ze nie produkuja sprzetu.
a szkoda, bo mogli by sporo namieszac jest tyle fajnych nowosci ktore nadaja sie na sieciowy sprzet.epiphany, maszyny arm (bank w koncu chce z tej arch zrobic serwery z prawdziwego zdarzenia co na razie nie wychodzi dobrze)., jest jeszcze transmeta z bardzo ale to bardzo dlugimi instrukcjami. full rozwiazan.
(nie wspominam o the machine od hp, ktore teoretycznie nie bedzie miec przestojow bo nie bedzie miec dyskow, ani cache)
~janek
mogliby też nieźle podziałać w spintronice
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~niepelnosprawny_org
automatyzacja wszedzie, ale znajda prace szybko, bo wszedzie szukają informatykó....
~zorro
Czytałeś atrykuł? Zwolnienia są związane z zaprzestaniem produkcji sprzętu.. Obowdów drukowanych i plastikowych pudełek składają informatycy - Ci stanowią pewnie 3 promile zwalnianych.
~Kk
Spokojnie, polskie biura są bezpieczne bo tutaj pracują za ułamek tego co w USA
~olo
Mylisz się! Jak korporacja ma kłopoty leci po całości Nie patrzy na wyniki lokalnych oddziałów.
~pozdr odpowiada ~olo
a jakie wyniki maja defekt centers ??

to sam koszt ale 8 razy mniejszy niz w USA. wg. polacy i hindusi moga spac spokojnie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki