REKLAMA

1 kwietnia rusza nabór wniosków o 500+ drogą tradycyjną

2021-03-29 07:08
publikacja
2021-03-29 07:08
1 kwietnia rusza nabór wniosków o 500+ drogą tradycyjną
1 kwietnia rusza nabór wniosków o 500+ drogą tradycyjną
fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

1 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków o 500+ drogą tradycyjną, jednak ze względów bezpieczeństwa zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS – mówi PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 1 lutego rodzice mogą składać wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy przez internet. Od 1 kwietnia będzie to możliwe także drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Szefowa MRiPS zwróciła uwagę, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna, dlatego zwróciła się z apelem do tych rodziców i opiekunów, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500+".

"Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne" - podkreśliła minister.

Przypomniała, że w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. "W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca" - wskazała Maląg.

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki