REKLAMA

mPay i Rafał Zaorski wprowadzą kryptowalutę

2021-11-23 08:07
publikacja
2021-11-23 08:07

Spółka mPay podpisała z Rafałem Zaorskim i powiązaną z nim spółką Dark Pool One umowę dotyczącą wprowadzenia stablecoina.

mPay i Rafał Zaorski wprowadzą kryptowalutę
mPay i Rafał Zaorski wprowadzą kryptowalutę
/ mPay

-  mPay, Dark Pool One oraz Rafał Zaorski zobowiązują się do podjęcia prac nad projektem wprowadzenia Stablecoin oraz zakładki - portfela walut krypto - do usług świadczonych przez spółkę w ramach aplikacji mPay – informuje notowana na NewConnect spółka. Zaorski zasiada w radzie nadzorczej Dark Pool One, która działa w segmencie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie użytkownikom aplikacji mPay zakupienia jednostek Stablecoina (tym mianem określa się kryptowaluty o niskiej zmienności, powiązane z tradycyjnymi walutami), ich transferu na konta i portfele niezależne od aplikacji mPay oraz możliwość płatności za bilety i inne opłaty w jakich pośrednictwo płatności oferuje aplikacja mPay.

- Intencją stron jest rozszerzenie w przyszłości projektu o możliwość przechowywania w aplikacji mPay kryptowalut innych niż Stablecoin, zakupionych przez użytkowników; Spółka zobowiązuje się do aktywnego działania w zakresie wdrożenia Projektu w aplikacji mPay, w szczególności poprzez współpracę z inwestorami – dodano.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym otrzymania zgody rady nadzorczej mPay, którą spółka ma zamiar uzyskać w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Postanowienia Umowy wdrażane będą w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Komunikat o podpisaniu umowy został opublikowany wczoraj o 21:00. Już w trakcie poniedziałkowych notowań, akcje mPay podrożały o 12,78 proc., dobijając do 1,5 zł za akcję. To pierwszy istotny wzrost kursu od momentu, gdy dwa tygodnie temu mPay potaniał o ok. 50 proc.  Była to reakcja rynku na sprzeciw ze strony Komisji Nadzoru Finansowego dotyczący nabycia przez mPay Domu Maklerskiego Banku BPS. Spółka złożyła wniosek o uchylenie decyzji.

MZ

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
chwalisz
Obecny Cel: płatność krypto za bilety - wynalazek na miarę Billa Gatesa, powiem tak woow!. ktoś powie to dopiero początek - okej w takim razie:
Ryzyko: mPay traci umowy z bankami bo te jak wiemy wypowiadają Umowy. Krrypto to anonimowość (o to w tym chodzi) a bankowość to AML (o to w tym chodzi) - czyli rozpoznanie kto stoi za
Obecny Cel: płatność krypto za bilety - wynalazek na miarę Billa Gatesa, powiem tak woow!. ktoś powie to dopiero początek - okej w takim razie:
Ryzyko: mPay traci umowy z bankami bo te jak wiemy wypowiadają Umowy. Krrypto to anonimowość (o to w tym chodzi) a bankowość to AML (o to w tym chodzi) - czyli rozpoznanie kto stoi za przelewem. Kary za AML dla banków - olbrzymie.
Rezulatat: mpay ma chwilową zabawę z newsem i albo skończy się na newsie i podgrzewaniu zupy albo zaraz ktoś wywali garnek z całą jego zawartością przez okno.
Ciekawostka: Gdzie oprócz USDC działa stablecoin? podpowiem były próby w paru krajach ale eksperyment nie zyskał na popularności ...

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki