REKLAMA

mBank idzie po młodych. Uruchamia dla nich nowe konto

Wojciech Boczoń2016-08-02 13:12analityk Bankier.pl
publikacja
2016-08-02 13:12

mBank wprowadza do oferty nowy rachunek osobisty dla młodych klientów - eKonto m. Do 2020 roku chce pozyskać pół miliona klientów z segmentu wiekowego 18-24 lat. Nowej ofercie towarzyszy promocja, w ramach której bank będzie rozdawał 760 zł do wydania na telefon, prawo jazdy lub paliwo.

mBank uruchamia nowy segment bankowości, który zajmie się obsługą klientów w wieku od 18 do 24 lat. To właśnie ta grupa ze względu na obecny niż demograficzny jest dziś dla banku klientem strategicznym. W najbliższych latach na rynek będzie wchodziło coraz mniej młodych klientów i walka między bankami stanie się bardziej zażarta. mBank chce, by z jego oferty skorzystał co trzeci klient zakładający pierwsze konto. Ma ambicję, by do 2020 roku pozyskać pół miliona osób z tej grupy docelowej.

– Wiemy, że aby dalej skutecznie walczyć o tę grupę klientów, musimy ich lepiej rozumieć. Potrzeby młodych są inne niż klientów dojrzałych. Odmienne są też ich zainteresowania i sposób komunikacji. Dlatego robimy krok do przodu i przedstawiamy stworzoną od nowa ofertę, a także nowatorską komunikację ze świeżą wersją naszego logo –  mówi Cezary Kocik, wiceprezes mBanku ds. bankowości detalicznej.

Podobnie jak inne segmenty biznesowe - detaliczny, firmowy czy private banking - segment bankowości dla młodzieży będzie miał odrębną kolorystykę. W tym przypadku utrzymaną w nowoczesnej neonowej stylistyce. Cały przekaz kierowany do tej grupy docelowej będzie utrzymany w krzykliwej i rzucającej się w oczy tonacji.

Nowe konto mBanku dla młodych

Osią nowego otwarcia będzie rachunek eKonto m. Rachunek wraz z kartą będzie bezpłatny, a wraz osiąganiem przez klienta określonego wieku, w ramach konta będą udostępniane dodatkowe bezpłatne usługi. I tak na przykład w wieku 13-20 lat klient nie będzie płacił za konto, kartę i bankomaty w kraju, ale płatne będą bankomaty na świecie, wpłaty w placówkach czy polecenia zapłaty.

Kiedy klient osiągnie wiek 21 lat i zmienią się jego potrzeby, dostanie możliwość korzystania z wpłat i wypłat w placówce za darmo oraz bezpłatne polecenia zapłaty. Po przekroczeniu 24 roku dojdą m.in. bankomaty na świecie. Usługi będą dodawane automatycznie po wejściu klienta w kolejny próg wiekowy.

fot. / / Materiały dla mediów

Dotychczasowi klienci mBanku z tego segmentu (18-24 lat) będą mogli bezpłatnie zmienić ofertę na nowe konto.

Na początek bank przygotował promocję wykorzystującą mechanizm programu poleceń. Od 10 sierpnia co środę o godzinie 20.00 na stronie www.bralbym.pl (#bralbym) będą odbywały się tzw. Happy Hours. Klienci, którzy zarejestrują się w promocji, a następnie skutecznie polecą rachunek przynajmniej trzem osobom, otrzymają vouchery w wysokości 760 zł. Kwotę tę będzie można wydać na paliwo, prawo jazdy lub nowego smartfona. Liczba nagród w pierwszej turze promocji (do końca sierpnia) wyniesie 500 sztuk.

Wsparciem nowej oferty będzie kampania reklamowa. – Kampania opiera się na dychotomii albo–albo. Pokazujemy w niej rzeczywistość z mBankiem i bez mBanku – przez pryzmat możliwości, jakie daje korzystanie z bankowości. Mówimy przy tym językiem młodych, na przykład „albo na stopa z Januszem, albo mBank”. Pomysł i realizacja dostosowane są do tego, w jaki sposób i z jakich mediów korzystają młodzi – wyjaśnia Rafał Jakubowski, dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej mBanku.

Kampanię będą wspierać popularni vlogerzy, w tym pranksterzy, którzy są dla młodych liderami opinii: m.in. Jelenie Jaja, Sadam, Ravgor i Siostry Bukowskie. Bank zadbał także o niestandardowe działanie eventowe – w czterech miastach powstanie mural wykonany przez uznanego polskiego grafficiarza WIURa, a na Helu będzie można przejechać się sportowym Maserati w neonowych kolorach mBanku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (40)

dodaj komentarz
~WiseMan
Banki to zalegalizowana lichwa. Pożyczają pieniądze majac z 10% tego co pożyczaja. Poźniej oczywiście musisz oddać 100%.
Czyli zarabiaja:
1. Na oprocentowniu WIBORu
2. Na marży
3. 90% kasy ktorej nigdy nie mieli
~Olo
nikt nie karze brać Ci kredytu.
~mGang
Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego
Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego 2008 roku. Chodzi o łączenie różnych papierów wartościowych z ryzykownymi obligacjami z amerykańskiego rynku nieruchomości i ukrywanie ryzyka związanego z zakupem tak "spakowanych" instrumentów finansowych. Ugoda przewiduje, że Goldman Sachs zapłaci 5 miliardów 60 milionów dolarów w ramach różnego rodzaju kar o odszkodowań, w tym dla kredytobiorców, których zadłużenie przekroczyło wartość nieruchomości.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/goldman-sachs-zaplaci-w-koncu-kare-5,185,0,2058681.htmlDB Złoto i srebro:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Bank-przyznal-sie-do-manipulacji-na-rynkach-zlota-i-srebra-7359930.html
~Krzysztof
Ten bank dawno przestal byc atrakcyjnym, mialem konto na samym poczatku istnienia, potem zamknalem jak zaczeli pobierac oplaty za przelewy. Kilka lat przerwy i powrocilem do konta walutowego, bo inni nie mieli ciekawej oferty. W zeszlym roku znow zamknale, bo konkurencja oferuje wiecej lub taniej w materii kont i kart walutowych.Ten bank dawno przestal byc atrakcyjnym, mialem konto na samym poczatku istnienia, potem zamknalem jak zaczeli pobierac oplaty za przelewy. Kilka lat przerwy i powrocilem do konta walutowego, bo inni nie mieli ciekawej oferty. W zeszlym roku znow zamknale, bo konkurencja oferuje wiecej lub taniej w materii kont i kart walutowych.
Ten bank jest pazerny, dla przykladu prowizje za uslugi walutowe ustala w cenniku w PLN, ale nie mozna wskazac konta zlotowkowego do pobierania oplat. Bank perfidnie skupuje walute po swoim wydumanym kursie na zaplacenie prowizji. Dla porownania np. w Aliorze mozemy wybrac dowolny rachunek do pobierania oplat i sa one pobierane w PLN, jak w tabeli.
~Muchomor
Teraz konto walutowe najlepiej otworzyc chyba w WBK
~Szejk
Może nie jest i atrakcyjny ale nie jest też taki zły. Sporo ludzi jest do niego nastawionych anty za kredyty walutowe. Ale prawda jest taka że mając tam konto 15 lat nigdy za nic nie płaciłem... ( korzystam raczej z podstawowych usług ). Jedyne czym mnie mocno wku......li to obecny system transakcyjny który wygląda i działa tak jakby Może nie jest i atrakcyjny ale nie jest też taki zły. Sporo ludzi jest do niego nastawionych anty za kredyty walutowe. Ale prawda jest taka że mając tam konto 15 lat nigdy za nic nie płaciłem... ( korzystam raczej z podstawowych usług ). Jedyne czym mnie mocno wku......li to obecny system transakcyjny który wygląda i działa tak jakby robił go gimnazjalista poprawiający dwóje z informatyki na koniec szkoły...
~Maq odpowiada ~Muchomor
Najlepsze konta walutowe ma Alior Kantor, sam rachunek i karta darmowe bez wymogów. Można kasę wymienić za pośrednictwem ich własnego kantoru po dość dobrym kursie,czy korzystać z zewnętrznego kantoru np. walutomatu.
~niepelnosprawny_org
te e czy m historyczne, a może mEkonto?
~mdziad
Uwago nowa wiadomość! - dzisiaj śmiciarze z mbanku znowu grzebali w regulaminach a niewiedząc jak to nazwać nazwali zmianami porządkującymi
~Muchomor
Ja mam w Millenium konto studenckie i sobie chwale. Za pochlebne komentarze na bankierze nic nie daja, ale strona jest intuicyjna, bankomaty za darmo, fajne konto oszczedniosciowe.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki