REKLAMA

iPhone wsparł wyniki spółki z GPW

2017-12-21 16:27
publikacja
2017-12-21 16:27
iPhone wsparł wyniki spółki z GPW
iPhone wsparł wyniki spółki z GPW
/ apple.com

Aż o 56 proc. wzrosły rok do roku listopadowe przychody notowanego na GPW Asbisu. Tak mocna poprawa ma najprawdopodobniej związek z premierą nowego iPhone'a. 

- Szacunkowe skonsolidowane przychody za listopad 2017 wyniosły ok. 191 mln USD i były o ok. 56 proc.wyższe od przychodów w listopadzie 2016 (122 mln USD) - czytamy w komunikacie spółki, która zajmuje się przede wszystkim dystrybucją produktów branży informatycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, w krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

fot. / / Asbis

Rok 2017 jest ogólnie dobry dla Asbisu, przykładowo po trzech kwartałach przychody spółki były aż o przeszło 21 proc. wyższe niż przed rokiem. IV kwartał również ma być dobry. Z potwierdzonej po trzecim kwartale prognozy wynika, że przez ostatnie trzy miesiące roku uda się wygenerować 31 proc. obrotu, jaki spółka zanotowała przez dziewięć pierwszych miesięcy. W rezultacie przychody mają sięgnąć 1,2-1,3 mld USD.

Jednym z powodów poprawy jest współpraca z Apple, którą spółka uzasadniała już zresztą dobre wyniki za trzy pierwsze kwartały. 12 września miała miejsce premiera nowego iPhone'a. Dobre październikowe (+36 proc. rdr) oraz listopadowe wyniki należy wiązać także i z nią. Dobry wpływ współpracy z Apple na Asbis więc przeniósł się także na IV kwartał.

fot. / / Bankier.pl

W rezultacie już po jedenastu miesiącach roku spółce udało się wypełnić prognozę na cały rok, skumulowane przychody za okres styczeń-listopad sięgają bowiem już 1,26 mld dolarów. Wszystko, co zostanie wypracowane w grudniu, gdy przecież w kalendarzu są jeszcze święta, będzie dla akcjonariuszy bazujących na przedstawionej przez zarząd prognozie miłą niespodzianką. Przynajmniej z przychodowego punktu widzenia, nie można bowiem zapominać, że w parze z rosnącymi przychodami powinien iść rosnący zysk. Tej pozycji miesięczne raporty Asbisu jednak nie pokazują. 

Dzisiejszy raport o listopadowych obrotach został ciepło przyjęty przez inwestorów. Asbis, choć przed jego publikacją notowany był pod kreską, po szybko wskoczył ponad nią i obecnie zyskuje 2,8 proc. Jeżeli spółka utrzyma poziom 2,98 zł będzie to oznaczało najwyższe zamknięcie sesji w jej wykonaniu od maja. 

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki