REKLAMA

Poczta kończy z wysyłaniem listów poleconych na e-mail

2020-09-18 12:00
publikacja
2020-09-18 12:00
fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

Usługa eSkrzynka od Poczty Polskiej, która umożliwiała wysyłanie skanów listów poleconych na e-mail, będzie dostępna jeszcze tylko do 30 września.

Nowa usługa Poczty Polskiej została uruchomiona wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji w początkowej fazie pandemii koronawirusa. eSkrzynka umożliwia odczytanie listów poleconych bez wychodzenia z domu. Pracownicy poczty skanują listy i wysyłają je odbiorcom na podany we wniosku adres e-mailowy. Jednak rozwiązanie się nie przyjęło, korzystać będzie można z niego bowiem do końca września.

W ramach nowej funkcji odbiorca otrzymywał w formie elektronicznej zarówno skan listu, jak i koperty. Po miesiącu od otrzymania korespondencji Poczta Polska dostarcza list pod wskazany adres. Odbiorca mógł złożyć wniosek o otrzymanie całej korespondencji w formie online z wyjątkiem pism przesyłanych przez sądy, trybunały, prokuraturę komornika sądowego oraz inne organy ścigania.

Z końcem maja z eSkrzynki skorzystało blisko 5 tys. osób, informowała w komunikacie prasowym Poczta Polska. Usługa uruchomiona została na początku pandemii COVID-19.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
matysm
Poczta Polska, najlepiej jak zakończy całkowicie swoją działalność.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki