eBay uruchamia inteligentną stronę w wersji polskiej

eBay uruchamia spersonalizowaną stronę główną w wersji polskiej, podał serwis.

(fot. Reuters / FORUM)

"eBay, jeden z największych portali aukcyjnych na świecie, wzbogaca swoją stronę główną o dynamiczny interfejs i rozwiązania z zakresu personalizacji zakupów. Nowa strona główna z powodzeniem funkcjonuje już na innych rynkach, tj. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii, Francji, Włoszech i Hiszpanii, a od dziś dostępna jest również w wersji polskiej" - czytamy w komunikacie.

Nowa strona główna eBay.pl jest wyposażona w funkcjonalności oparte o technikę sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe. Dzięki temu oferty są dostosowywane do preferencji konkretnych użytkowników, którzy widzą stronę główną eBay dopasowaną do własnych, indywidualnych nawyków i zachowań zakupowych, podano również.

"Jedną z cech charakterystycznych eBay jest liczba oferowanych produktów - obecnie platforma oferuje ich już ponad miliard. Nowe rozwiązania, które wprowadza eBay, są w szczególności skierowane do konsumentów, którzy nie dokonali jeszcze wyboru bądź dopiero poszukują inspiracji" - czytamy dalej.

"Naszym celem jest maksymalne ułatwienie zakupów, zarówno konsumentom, którzy chcą nabyć konkretny produkt, jak również tym, którzy dopiero poszukują inspiracji. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z szeroką ofertą produktów możemy zaoferować użytkownikom przedmioty odpowiadające ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom" - powiedziała dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay Małgorzata Gliszczyńska, cytowana w komunikacie.

Nowością z perspektywy użytkowników jest również sposób prezentacji rekomendowanych produktów, które są uporządkowane według typów i ogólnych kategorii, a nie - jak było do tej pory - według konkretnych aukcji. Nowa strona główna to także intuicyjne moduły prezentujące m.in. najbardziej popularne produkty, trendy w poszczególnych branżach czy najciekawsze wydarzenia i promocje, wskazano także.

eBay Inc. to globalny lider w handlu, udostępniający platformy Marketplace, StubHub i Classifieds. Firma powstała w 1995 roku w San Jose w Kalifornii. eBay to jedna z największych i najaktywniejszych platform sprzedażowych. W 2016 r. sprzedaż przez eBay osiągnęła wartość 84 mld USD brutto.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jennyjenny

W przypadku chęci zaistnienia na rynku niemieckim eBay sprawdza się idealnie. Sama od jakiegoś czasu przy współpracy z zewnętrzną firmą ( e-prom.com.pl ) sprzedaje swoje produkty związane z akcesoriami dla zwierząt właśnie dla niemieckich klientów i mogę pochwalić się całkiem niezłymi wynikami. Tamten rynek jest bardziej chłonny niż en nasz lokalny i można sporo ugrać w przypadku wielu branż

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 stax

Czytam wasze komentarze odnosne ebay'a i niestety nie wiem skad ta euforia dotyczaca tego portalu. Mialem problem ze zwrotem przedmiotów albo odzyskaniem pieniedzy za rzeczy, które zepusly sie a byly kupione na ebay'u. Nigdy takiego problemu nie bylo na amazonie... Niestety dla mnie ebay to portal duzo slabszy od Amazona z wieloma nieuczciwymi sprzedawcami, którzy zwyczajnie klamia w ogloszeniach. Fajnie ze sa aukcje generalnie dobry portal do kupowania rzeczy uzywanych, ale nie nowych - szczerze to odradzam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 open_mind

Bardzo lubię eBay, w odróżnieniu od przekomercjalizowanej i podstępnej Amazon.

! Odpowiedz
1 22 karbinadel

Otóż to - przeciwieństwie do Amazona oraz małpującego go Allegro, eBay sam nie zajmuje się sprzedażą. Dobrze, że polska wersja eBay'ki wreszcie się rozwija, bo po ostatnich wyczynach nowych właścicieli Allegro sporo sprzedawców zostało skutecznie zniechęconych do używania tego badziewia

! Odpowiedz
7 13 niepelnosprawny_org odpowiada karbinadel

trzeba nam zupełnie Polski, własny, portal aukcyjny, czy ktos sie odwazy?...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz