REKLAMA

e-Xim IT rusza na NewConnect

2018-04-12 13:18
publikacja
2018-04-12 13:18

e-Xim IT, firma wdrożeniowa i dostawca rozwiązań w zakresie Cyfrowej Transformacji, Rozwoju Aplikacji i Zarządzania Usługami, zakończyła przygotowania do publicznej emisji akcji. W drugiej połowie roku Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Uchwałę w sprawie emisji 50 tys. akcji serii G Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło pod koniec lutego br. Wyemitowane w ramach emisji publicznej akcje o nominalnej wartości 40 zł, stanowią do 29 proc. kapitału zakładowego.

Harmonogram oferty publicznej akcji serii G:

  1. Termin przyjmowania zapisów: od 12 kwietnia 2018 roku do 11 maja 2018 roku.
  2. Termin przydziału akcji serii G: do 15 maja 2018 roku (w ciągu 2 dni roboczych po zakończeniu przyjmowania zapisów).

- Decyzja o wprowadzeniu Spółki na NewConnect podyktowana była chęcią rozwoju naszej działalności. Pozyskany kapitał chcemy przeznaczyć na szybką realizację przyjętej strategii, co ugruntuje naszą pozycję na rynku - mówi Grzegorz Matysiak, Prezes Zarządu e-Xim IT.

Głównym obszarem działalności Spółki są usługi wdrożeniowe, w ramach których zapewnia się całościową implementację rozwiązania w środowisku klienta. Środki pozyskane w ramach emisji mają być przeznaczone na rozbudowę zespołów technicznych i handlowych. Na ten cel Emitent w wersji optymalnej chce pozyskać 2 mln zł.

- Zmiany są nieuniknione i w najbliższym czasie zrewolucjonizują sposób prowadzenia biznesu. Nowe potrzeby tworzą także regulacje oraz rozporządzenia PSD2 i RODO, które wpłyną na popularyzację oferowanych rozwiązań typu API Management czy Test Data Management – wyjaśnia Marcin Chmiela, Wiceprezes Zarządu e-Xim IT.

Firma e-Xim IT specjalizuje się w realizacji projektów w zakresie Cyfrowej Transformacji, Rozwoju Aplikacji i Zarządzania Usługami. Wśród klientów Spółki znajdują się największe firmy m.in. z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej czy paliwowej, w tym także spółki zagraniczne. Spółka w przyszłości planuje także inwestycje w nowe obszary, skupiając się na oferowaniu narzędzi do automatyzacji procesów, a także tworzeniu własnych unikalnych rozwiązań.

Według wstępnych wyników, w 2017 roku Spółka uzyskała przychody netto na poziomie 6 190 908,83  zł. Koszty działalności operacyjnej wyniosły 5 801 247,94 zł, natomiast zysk netto kształtował się na poziomie 453 071,03 zł. W sumie kapitał własny spółki na dzień 31.12.2017 wynosił 2 316 585,08 zł.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jaspers
Przyglądam im się od momentu emisji.
Weszliście w to? Sama firma wygląda na pewniaka, nie chodzi tylko o klientów, ale i o branżę.
Chętnie wymienię się spostrzeżeniami. A najchętniej z kimś, kto blisko zna temat.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki