REKLAMA

Zysk netto ogółem Work Service spadł r/r do 10,83 mln zł w III kw. 2016 r.

2016-11-28 09:00
publikacja
2016-11-28 09:00

Work Service odnotował 10,83 mln zł skonsolidowanego zysku netto ogółem w III kw. 2016 r. wobec 13,82 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Prezes Work Service Maciej Witucki / Materiały dla mediów

Work Service odnotował 5,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2016 r. wobec 8,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 22,85 mln zł wobec 25,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 616 mln zł w III kw. 2016 r. wobec 548,77 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2016 r. spółka miała 8,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 18,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1819,17 mln zł w porównaniu z 1525,89 mln zł rok wcześniej. Zysk netto ogółem wyniósł odpowiednio: 18,85 mln zł wobec 27,03 mln zł rok wcześniej.

"Po pierwszych 9 miesiącach 2016 roku grupa kapitałowa Work Service odnotowała przychody na poziomie 1 819 mln zł, co oznaczało wzrost o 19,22% w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r. W tym samym okresie grupa odnotowała poprawę wyniku brutto ze sprzedaży, który wzrósł z poziomu 161 mln zł do niemal 199 mln" – czytamy w komunikacie.

Poprawa na rynku pracy i rozwój biznesu przełożył się również na umocnienie pozycji lidera rynkowego branży usług personalnych w Europie Środkowej. Z raportu firmy badawczej Interconnection Consulting wynika, że obecnie Grupa Work Service ma już 14,66% udziału wartościowego w całym regionie CEE TOP-5, w skład którego wchodzą Polska, Rosja, Czechy, Słowacja i Węgry

"Silne fundamenty biznesowe i dobra koniunktura na rynku pracy powoduje, że osiągamy solidne wyniki finansowe i utrzymujemy dynamikę rozwoju. Przychody grupy rosną o niemal 20%, a zysk ze sprzedaży o ponad 23% rok do roku. To przekłada się na umacnianie naszej pozycji w całym regionie CEE, a także w poszczególnych krajach. Obecnie jesteśmy numerem jeden nie tylko w regionie, ale również w Polsce i na Węgrzech gdzie mamy odpowiednio 25,8% i 21,7% udziałów w rynku usług personalnych" – powiedział prezes Maciej Witucki, cytowany w komunikacie.

Po trzech kwartałach wynik EBIDTA wyniósł 66,8 mln zł i osiągnął poziom porównywalny z analogicznym okresem 2015 roku. Po wyłączeniu odpisów aktualizacyjnych, będących wydarzeniem jednorazowym, wynik EBITDA ukształtował się na poziomie wyższym o 4% r/r, podano także.

"Nasza strategia przewiduje maksymalizację rozwoju zarówno geograficznie, jak i w ramach linii biznesowych. Dwucyfrowe zwiększenie poziomów sprzedaży i silny wzrost organiczny potwierdzają, że skutecznie rośniemy nie tylko poprzez akwizycje, ale również dzięki poszerzaniu naszej dotychczasowej działalności. Najlepszym tego przykładem jest wzrost wpływów z działalności międzynarodowej. Jej udział po stronie przychodowej od 2012 r. wzrósł z poziomu 20% do obecnych 45%" - dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2016 r. wyniósł 1,61 mln zł wobec 10,37 mln zł straty rok wcześniej.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~podatnik
Troszkę historii: Maciej Witucki(MW) jako prezes TP S.A. oddaje w "jasyr "5 tys. pracowników TP do nikomu nieznanej firemki Work Service. Następnie już jako prezes WS i szef RN Orange Polska S.A. zwraca i tak powstała marka WS na koszt abonenta? Dla przypomnienia firma pod kierownictwem MW straciła: 70% wartości,Troszkę historii: Maciej Witucki(MW) jako prezes TP S.A. oddaje w "jasyr "5 tys. pracowników TP do nikomu nieznanej firemki Work Service. Następnie już jako prezes WS i szef RN Orange Polska S.A. zwraca i tak powstała marka WS na koszt abonenta? Dla przypomnienia firma pod kierownictwem MW straciła: 70% wartości, 70% zysku a akcjonariusze 66% dywidendy za co został awansowany na szefa RN Orange Polska S.A.? Cały urok PRL'u bis!
~wiatraczek
Work Service to nieznana firemka ???
Przeciez prezesem jest senator Misiak.Tak ten Misiak z PO.
a Work Service to partner finansowy Bankier.pl
Wpisz w przegladarke Miasiak, afera , ustawy, wydalony z PO.....
~podatnik odpowiada ~wiatraczek
Prezesem jest Maciej Witucki! Przekazanie nastąpiło dawno dawno temu i to wtedy była to nikomu nieznana firemka!
~cccc
ludzie widza e to totalny wyzysk zobaczcie co sie dzie w Holandi Belgi gdzie podobne bandziry dzialaja
~poszukujacykasi
czy Kasia pracuje w gb
~wer
firma zyjaca wylacznie z wyzysku ludzi...
~SEDZIASEC
hanczarki sk.y z wrocawia co gloswuja za pdowyzkami oplat dlugu liczacego ponad 6mld zl i misiaczek pupilek Pokoemonow tez przkretas tfu do gr*&bu spolka!

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki